Interested in reviews of 27" Philips 27M2N3501PA/00? It got 4.5 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 27" Philips 27M2N3501PA/00 below. We will appreciate if you also share your experiences with 27" Philips 27M2N3501PA/00 after purchasing.
Verified purchase - review from a price comparison website
New in September 2025! no old dig. price vs performance. 4000 on alza. beautiful design, adjustable height, thin arms, image krasny, brightness enough even on a sunny day next to the window. setting directly on the display but also by joystick at the back on the right edge. the possibility to customize everything according to your taste. I have a day-night. great results in peer reviews. in this price category- speed -color rendering -color calibration-contrast nadstardatni.. for everyday work but also for demanding games through. DisplayPort 1.4 refresh rate up to 260 Hz! and HDMI 2.0 144 Hz. you will also find an HDMI and DisplayPort cable in the package.
HDMI 2.0. but still, 144Hz is the bomb. but most gamers connect via DisplayPort at 240Hz or overclock to 260Hz.