Reviews Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
Berger Table lamp 1043-TL-10 Black - Table Lamp
Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
In stock > 10 pcs at the supplier's
249,-
Add to Cart
Anonymous customerflag
Rated 04/02/2026, variant Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
Verified purchase
Bad
0 ×Report
Automatic translation
Martin, Ostravaflag
Rated 03/10/2024, variant Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
Verified purchase
2x purchased product - visibly flashing light
0 ×Report
Automatic translation
Eva, Prahaflag
Rated 15/03/2024, variant Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
It works only when plugged into the computer, not into the adapter or powerbank.
Karel, Plzeňflag
Rated 14/03/2024, variant Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
Pleasant additional lighting in the work area
Large clip, able to grip even thick worktops
The switch on the cable is not very practical
Error in description - 230V in USB is not really - see photo
Reply from Alza
Reply from Alza
20/03/2024
Hello, thank you for your message. I'm responding to your review. The description is meant to indicate that the lamp can be connected via USB, for example to a PC, but in order to achieve maximum power, you need to use a 220V mains adapter - we recommend 2A. Have a nice day - Jakub, Alza Expert.
Ondřej, Benešovflag
Rated 29/02/2024, variant Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
Verified purchase - review from a price comparison website
usb connector
sufficient illumination behind the monitor in the dark, saves the eyes
easy installation
Štěpán, Prahaflag
Rated 24/01/2024, variant Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
clamp attachment
relatively high performance
adjustable in all directions
supplied without plug (only usb connector)
I would like to see the switching button on the body of the lamp rather than on the cable
Ivan, Drásovflag
Rated 23/12/2023, variant Berger Table lamp 1043-TL-10 Black
The description says it is 230V and yet it is only USB. the power output is definitely not equivalent to 10W, I wonder where the power will go.