Groceries – Amazing Deals
In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!
All from 555
MANUKA MGO™ FLOWER HONEY 550+ 500 G
Amazing Deal
2,990,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - Honey contains the active substance methylglyoxal in excess of 550mg/kg (a natural component occurring in significant amounts only in some Manuka honeys) - 5.98 Kč/pcs -...
MANUKA MGO™ FLOWER HONEY 550+ 250 G
Amazing Deal
1,590,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - Honey contains the active substance methylglyoxal in excess of 550mg/kg (a natural component occurring in significant amounts only in some Manuka honeys) - 6.36 Kč/pcs -...
FAN Slim&Fit sucralose tablets 30 g, 500 tablets, dispenser
Great price
56,-
Save 3,-
In stock > 50 pcs at the supplier's
Sweetener - erythritol and sucralose, tablets, flavourless, weight 30 g, 500 tablets per pack - 1,867 Kč/1 kg
Serafin Herbs Raspberry - dried herb powdered 30 g
Discounted -21 %
105,-
133,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is raspberry with a positive impact on pregnancy, single-species, Czech, weight 30 g - 3,500 Kč/1 kg
GF nutrition diamond VEGAN 1000 g - chocolate
795,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Protein - Vegetable, pea, Rice, 77% protein, 40 servings, flavour chocolate - 19.88 Kč/portion - from 795 Kč/1 kg
Ealdwin Rooibos & Orange, sachets
Discounted -33 %
50,-
75,-
In stock > 50 pcs at the supplier's
Tea - 1,250 Kč/1 kg
Naturalis Black Tea ORGANIC 70g
Great price
96,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - organic quality, a special variety of African black tea, excels in taste and aroma, contains natural caffeine - 1,371 Kč/1 kg
MANUKA MGO™ FLOWER HONEY 400+ 500 G
Amazing Deal
1,890,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - Honey contains the active substance methylglyoxal in excess of 400mg/kg (a natural component occurring in significant amounts only in some Manuka honeys) - 3.78 Kč/pcs -...
ATP BCAA 2000 4:1:1 120 tbl
Amazing Deal
345,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Amino Acids - BCAA, unflavoured, 120 tablets
Ealdwin Imperial Blue Collection
Discounted -20 %
232,-
290,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - bags, tea set, Sri Lankan, weight 129 g - 1,798 Kč/1 kg
Naturalis Herbal (Balance) Tea ORGANIC 70g
Great price
96,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - made according to a traditional Ayurvedic recipe, a mixture of modern and traditional herbs, grown as organic quality, delicious herbal taste - 1,371 Kč/1 kg
ATP Nutrition Pure Citrulline Caps 480 tob
399,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Amino Acids - L-citrulline malate 2:1 4800 mg per 8 capsules, package content 480 tob. - 897 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Shui Hsien (Water Fairy) - 75 g
Discounted -21 %
173,-
219,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 2,307 Kč/1 kg
Extrifit Dextrose 100 1500 g
Discounted -7 %
139,-
150,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Gainer -, energy value: 364kcal/100g - 93 Kč/1 kg
Grešík Valdemar Ginger and Citron 20 n. s.
Discounted -31 %
84,-
122,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, bags, tea blend, weight 30 g, composition lemongrass, apple and ginger - 2,800 Kč/1 kg
Siguro Bulk A160W
Great price
2,990,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Small Fridge - total capacity 46L, energy efficiency class E, climate class N/ST, reversible door hinge, 1 fridge shelf, SOFT FREEZE compartment, 2 door shelves, manual temperature...
Magne B6 Forte 60 tablets
Amazing Deal
199,-
Save 20,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Magnesium - combination of magnesium (100 mg) and vitamin B6 (1.6 mg) in 1 tablet, good absorption, 60 tablets
Tchibo Barista Espresso 1000g beans
Amazing Deal
609,-
Save 74,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Mixture of different origins, - 609 Kč/1 kg
AlzaCafé, beans, 1000g
Great price
599,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, 100% Arabica, origin Brazil, Costa Rica, Guatemala, Honduras, Colombia and Nicaragua, 1000g - 599 Kč/1 kg
Tchibo Espresso Milano Style, coffee beans, 1000g
Amazing Deal
578,-
Save 201,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, - 578 Kč/1 kg
HAIER HWS32GDG WINE BANK 50 SERIES 5
Amazing Deal
11,190,-
Save 1,800,-
In stock > 5 pcs
Wine Cooler - energy efficiency class G, for 32 bottles, internal volume 84 l, 2 cooling zones, 3 shelves, included features child lock and automatic defrost, display, UV filter...
PharmaSwiss Carbo medicinalis 20 tablets
Amazing Deal
79,-
Save 16,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - Activated charcoal, 300 mg in 1 tablet, 20 tablets
AlzaCafé Classic, 1000g
Great price
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, 80% Robusta and 20% Arabica, origin Asia and Africa, roasted in the Czech Republic, medium roast, intensity 4/5, minimal acidity, distinct bitterness and full...
Reflex Nutrition Omega 3, 90 capsules
Discounted -20 %
199,-
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Omega 3 Capsules, omega 3, adult, oral, 90 tablets