Seasonic SS-300SFD
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 300 W
Format ATX
Equipment
Efficiency
Certification 80 PLUS Bronze
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 2pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 4pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 80 mm
Dimensions
Width 125 mm (12.5 cm)
Height 100 mm (10 cm)
Depth 76.5 mm (7.65 cm)