Bushcraft Gear
Bushcraft Gear – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 3,233
Leatherman Nylon Sheath Cranberry M PKG
550,-
Currently Unavailable
Knife Case - made of durable nylon in Cranberry red, size M, with a press-stud fastening, equipped with a belt loop, dimensions 115 × 45 × 30mm, designed for a multitool
Leatherman Nylon Pouch Bronze L
550,-
Currently Unavailable
Knife Case - made from durable nylon in a Bronze colour, size L, popper fastening, equipped with a belt loop, dimensions 132 × 50 × 35mm, designed for a multi-tool
Leatherman Nylon Tundra L Sheath
550,-
Currently Unavailable
Knife Case - durable nylon construction in brown (Tundra), size L, snap button fastening, equipped with a belt loop, dimensions 132 × 50 × 35mm, designed for a multi-tool
Leatherman Nylon Sheath Sienna L
550,-
Currently Unavailable
Knife Case - made of durable nylon in an orange colour (Sienna), size L, snap button fastening, equipped with a belt loop, dimensions 132 × 50 × 35mm, designed for a multi-tool
Leatherman Midnight Nylon Sheath L
550,-
Currently Unavailable
Knife Case - made from durable nylon in Midnight blue, size L, popper fastening, equipped with a belt loop, dimensions 132 × 50 × 35mm, designed for a multi-tool
Rock Empire Light green
1,999,-
Currently Unavailable
Camping Mat sleeping mat, thickness: 2,5cm, dimensions 183 × 51cm, dimensions when packed 26 × 12cm, weight 690g
Metalac Rounded Enamelled Mug with Spout, 10 cm, 0.85 l
New arrival
301,-
Currently Unavailable
Mug - material: enamel, 850ml, colour, 1 pc(s) in pack - 301 Kč/1 pc(s)
ANV Knives A100-033 AL Green
4,899,-
Currently Unavailable
Pocket Knife - folding, travel, everyday (EDC) and fishing, one-handed opening and safety lock, belt clip included, steel hardness 59 HRC, handle material aluminium, blade length...
Care Plus Water Filter Sunrise Orange
915,-
Currently Unavailable
Travel Water Filter - power to clean up to 1,7l/min, purifies up to 3500l, volume of 3,5l
Primus Essential Trail Kit II
1,750,-
Currently Unavailable
Camping Stove thread connection, weight: 0,114 kg
Ferrino Pad Seat
689,-
Currently Unavailable
Seat practical padded foldable for travel, weight 450 g
THE BREW COMPANY Coffee - Honduras 3 pcs
from
131,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, drink, weight 63g - from 44 Kč/pcs - from 2,365 Kč/1 kg
THE BREW COMPANY Coffee - Columbia 3 pcs
149,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, drink, weight 63g - 50 Kč/pcs - from 2,365 Kč/1 kg
Adventure Menu - Semolina with apples and cinnamon
169,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 744 kJ, weight 250g - 676 Kč/1 kg
In the category Bushcraft Gear on Alza.cz, we currently have a total of 3233 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Bushcraft vybavenie
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Bushcraft felszerelés