Emergency Supplies
Emergency Supplies – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 5,535
AVACOM for Asus ZenBook Flip UX362 LI-Pol 11.55V 4335mAh 50Wh
1,735,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery - compatible with ZenBook Flip UX362, ZenBook Flip UX362F, ZenBook Flip UX362FA, ZenBook UX362, replacement for B200-03160000, C31N1816, C31N18160
ZIPPO Vigor Threat, Lighter Silver
1,099,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Lighter - petrol, with refill option, for everyday use, windproof, folding and engraved, material steel, silver colour, dimensions: 3 × 4.5 × 7.5 cm (H×W×D), weight 80 g
NITECORE HA23 UHE Green
924,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Headlamp output: 600 lm, beam distance: 13,2m, 4 × LED diodes, protection level: IP54, weight: 56g
Trek'n Eat Emergency Food Vanilla flavoured milk rice 800 g
695,-
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1729 kJ, weight 800g - 869 Kč/1 kg
PATONA for Dell Latitude E5280/E5480/E5580 8200mAh
1,399,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Laptop Battery - designed for DELL E5280,E5480,E5580 ,GJKNX, 3DDDG Li-Pol, 8,2 Ah/7,6V
Trek'n eat Emergency Food Pasta with beef in fragrant spices, hunting style 600 g
975,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1746 kJ, weight 600g - 1,625 Kč/1 kg
Trek'n eat Swiss muesli with milk
195,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1608 kJ, weight 150g - 1,300 Kč/1 kg
Trek'n eat Gourmet meat pan for backpackers
319,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1331 kJ, weight 170g - 1,876 Kč/1 kg
Trek'n Eat Colourful risotto Balkan style
305,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1537 kJ, weight 190g - 1,605 Kč/1 kg
T6 Power for Lenovo IdeaPad C340-14IWL, Li-Poly, 15.36 V, 2964 mAh (45 Wh), black
1,698,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery -, Li-pol, 2,964 Ah
T6 Power for notebook Lenovo 01AV462, Li-Poly, 11.4 V, 2065 mAh (24 Wh), black
1,152,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery - designed for LENOVO Thinkpad T460S and LENOVO Thinkpad T470S, Li-pol, 2,065 Ah
T6 Power for notebook Hewlett Packard JC04041, Li-Ion, 14.8 V, 2600 mAh (38 Wh), black
1,073,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery - designed for 240 G6, 245 G6, 246 G6, 250 G6 and 255 G6, Lithium-ion (Li-ion), 2,6 Ah
T6 Power for Lenovo ThinkPad T440 20B7, Li-Ion, 11.1 V, 5200 mAh (58 Wh), black
1,711,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery -, Lithium-ion (Li-ion), 5,2 Ah
T6 Power for Hewlett Packard ZBook 15 G4, Li-Ion, 11.4 V, 7200 mAh (82 Wh), black
1,698,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery -, Lithium-ion (Li-ion), 7,2 Ah
T6 Power for Hewlett Packard HSTNN-DB8R notebook, Li-Poly, 11.55 V, 3600 mAh (41 Wh), black
1,204,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery -, Li-pol, 3,6 Ah
T6 Power for Hewlett Packard 630 Notebook PC, Li-Ion, 10.8 V, 5200 mAh (56 Wh), black
1,378,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery -, Lithium-ion (Li-ion), 5,2 Ah
T6 Power for laptop Dell 451-BBYB, Li-Poly, 11.4 V, 8500 mAh (97 Wh), black
1,698,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery - designed for Precision M5520, XPS 9560, XPS 9570, Inspiron 7590, Vostro 7590 and XPS 7590, Li-pol, 8,5 Ah
T6 Power for Dell 39DY5 laptop, Li-Poly, 11.4 V, 3330 mAh (38 Wh), black
1,358,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery -, Li-pol, 3,33 Ah
T6 Power for laptop Packard Bell AS10D41, Li-Ion, 11.1 V, 5200 mAh (58 Wh), black
1,262,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery - designed for ACER Aspire 4733Z, ACER Aspire 4738Z, ACER Aspire 4738ZG, ACER Aspire 4741G, ACER Aspire 4741Z, ACER Aspire 4741ZG, ACER Aspire 4743G, ACER Aspire...
T6 Power for notebook Acer AS10D71, Li-Ion, 11.1 V, 5200 mAh (58 Wh), black
1,262,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery - designed for ACER Aspire 4733Z, ACER Aspire 4738Z, ACER Aspire 4738ZG, ACER Aspire 4741G, ACER Aspire 4741Z, ACER Aspire 4741ZG, ACER Aspire 4743G, ACER Aspire...
T6 Power for Acer TravelMate X349-G2-M series, Li-Ion, 15.2 V, 3150 mAh (48 Wh), black
1,313,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery -, Lithium-ion (Li-ion), 3,15 Ah
T6 Power for Acer Aspire ES1-711 series, Li-Ion, 15.2 V, 3150 mAh (48 Wh), black
1,313,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Laptop Battery -, Lithium-ion (Li-ion), 3,15 Ah
In the category Emergency Supplies on Alza.cz, we currently have a total of 5535 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue