Emergency Supplies
Emergency Supplies – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 5,541
Vilgain R2E Turkey Meat 400 g
199,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 565 kJ, weight 400g - 498 Kč/1 kg
Summit To Eat - Macaroni and cheese - big pack
345,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2135 kJ, weight 197g - 1,751 Kč/1 kg
MERCO Garden basket WASTE BAG, 84 x 80cm, volume 300l
179,-
Currently Unavailable
Garden Bin - for waste, leaves, grass and hay, folding, round, volume 300 l, includes a spring frame, tear-resistant, with 2 handles, plastic, Dimensions 84 × 80 × 80 cm (H×W×D),...
Petzl Aria 1 RGB Camo
949,-
Currently Unavailable
Headlamp output: 350 lm, beam distance: 70m, 2 × LED diodes, protection level: IP67, power: AAA × 3 pc(s), weight: 105g
Summit To Eat - Rice pudding with strawberries
189,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1871 kJ, weight 86g - 2,198 Kč/1 kg
AceBeam EC20 Multi-light Source EDC Flashlight
1,199,-
Currently Unavailable
Flashlight , weight: 116g
Petzl Aria 2 RGB Camo
1,419,-
Currently Unavailable
Headlamp output: 450 lm, beam distance: 100m, 3 × LED diodes, protection level: IP67, power: AAA × 3 pc(s), weight: 106g
Avacom for Apple iPhone 6s, Li-Ion 3.82V 2200mAh (replacement for 616-00036)
549,-
Currently Unavailable
Phone Battery - designed for Apple, 2,2 Ah
Ledlenser KIDLED4R Rainbow
549,-
Currently Unavailable
Headlamp output: 40 lm, beam distance: 9m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, weight: 25g
YORK Econatural garbage bags, 35 l, 10 pcs
from
22,-
Currently Unavailable
Bin Bags - for mixed waste - from 2.90 Kč/1 pc(s)
Vilgain R2E Chicken 400 g
220,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 603 kJ, weight 400g - 550 Kč/1 kg
REAL TURMAT Chicken tikka masala 500 g
Discounted -9 %
299,-
329,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1821 kJ, weight 500g - 598 Kč/1 kg
Panasonic RF-P50DEG-S
479,-
Currently Unavailable
Radio - classic, FM and AM tuner, power performance: 0,15W, automatic tuning, power supply via battery
Orava T-120 S
569,-
Currently Unavailable
Radio - classic, FM and AM tuner, power performance: 1W, 3,5mm Jack , automatic tuning, power supply via battery and mains-powered
3MK PastelUp 10.000mAh 22.5W blue
549,-
Currently Unavailable
Power Bank for mobile phones and tablets and hodinky, 10000 mAh, USB-C, Qi wireless chargingí, 2 outputs, up to and 4,5 A display,
Sixtol Headlamp with Headlamp Sensor 2, 250 lm, LED, USB
296,-
Currently Unavailable
Headlamp output: 250 lm, beam distance: 60m, protection level: IPX4, weight: 93g
In the category Emergency Supplies on Alza.cz, we currently have a total of 5540 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue