Emergency Supplies

Emergency Supplies – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue
All from 5,542
AlzaPower Rechargeable HR6 (AA) 1800 mAh 4pcs - Rechargeable Battery
AlzaPower Rechargeable HR6 (AA) 1800 mAh 4pcs
Great price from  237,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 213,-
Rechargeable Battery - AA penlight, NiMH cell, up to 500 charging cycles, voltage 1.2V, capacity 1,800mAh, low self-discharge, no memory effect, 4 pcs per pack
VARTA Recharge Accu Power 4 AA 2600 mAh R2U - Rechargeable Battery
VARTA Recharge Accu Power 4 AA 2600 mAh R2U
Amazing Deal from  386,- Save 150,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rechargeable Battery AA (LR6), nickel–metal hydride (NiMH) cell, voltage up to 1,2 V, 2,6 Ah, 4 pc(s) per pack
AlzaPower Garnet 10000mAh Power Delivery (22,5W) white - Power Bank
AlzaPower Garnet 10000mAh Power Delivery (22,5W) white
Great price 599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 539,-
Power Bank for mobile phones and tablets, 10000 mAh, USB-C, fast charging support, 3 outputs, up to 12V and 4,5 A, LED status indication display,
FINO Power 240l, 8 Pcs - Bin Bags
FINO Power 240l, 8 Pcs
Amazing Deal 199,- Save 31,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bin Bags - reinforced (more durable), for mixed waste - 25 Kč/1 pc(s)
Wuben C3 - Flashlight
Wuben C3
859,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flashlight sourcing - complete
FINO Easy Pack 120l, 15 Pcs - Bin Bags
FINO Easy Pack 120l, 15 Pcs
Amazing Deal 94,- Save 10.90
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bin Bags - "Easy-pack" load-securing system, for mixed waste - 6.27 Kč/1 pc(s)
FINO Color with Handles 35l, 100 Pcs - Bin Bags
FINO Color with Handles 35l, 100 Pcs
119,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bin Bags - for mixed waste - 1.19 Kč/1 pc(s)
VARTA Rechargeable batteries Recharge Accu Power AA 2100 mAh R2U 3+1 pcs - Rechargeable Battery
VARTA Rechargeable batteries Recharge Accu Power AA 2100 mAh R2U 3+1 pcs
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rechargeable Battery AA (LR6), nickel–metal hydride (NiMH) cell, voltage up to 1,2 V, 2,1 Ah, 4 pc(s) per pack
AlzaPower Garnet 20000mAh Power Delivery (22,5W) white - Power Bank
AlzaPower Garnet 20000mAh Power Delivery (22,5W) white
Great price 799,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 719,-
Power Bank for mobile phones and tablets, 20000 mAh, USB-C, fast charging support, 3 outputs, up to 12V and 4,5 A, LED status indication display,
AlzaPower Urban 10000mAh Power Delivery (22,5W) grey - Power Bank
AlzaPower Urban 10000mAh Power Delivery (22,5W) grey
Great price 599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 539,-
Power Bank - Supports fast charging, 1× USB-C, 1× USB-A, and an integrated USB-C cable (18cm), charging power up to 22.5W, 6-layer safety protection, Smart IC for automatic device...
VARTA alkaline battery Longlife 9V 1pc - Disposable Battery
VARTA alkaline battery Longlife 9V 1pc
Amazing Deal 100,- Save 15.11
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Battery nine-volt (9V, 6F22, 6LR61), alkaline cell, voltage up to 9 V
SANYTOL Disinfectant gel 250 ml - Antibacterial Gel
SANYTOL Disinfectant gel 250 ml
85,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 72,-
Antibacterial Gel on hand. - 34 Kč/100 ml
AlzaPower Parade Gen2 10000mAh Power Delivery (22.5W) white - Power Bank
AlzaPower Parade Gen2 10000mAh Power Delivery (22.5W) white
Great price 599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 539,-
Power Bank for mobile phones and tablets and hodinky, 10000 mAh, USB-C, fast charging support, 3 outputs, up to 12V and 3 A, LED status indication display,
Adventure Menu - Chicken Korma with rice - MRE
Adventure Menu - Chicken Korma with rice
239,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 203,-
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 598 Kč/1 kg
Eneo Neocide washing gel with antimicrobial component 500 ml - Liquid Soap
Eneo Neocide washing gel with antimicrobial component 500 ml
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 254,-
Liquid Soap - disinfectant, suitable for sensitive, oily, combination and dry skin, antibacterial, hypoallergenic and soothing, for intimate parts, with pump and for everyday use,...
Campgo T10 - Headlamp
Campgo T10
Great price 449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 404,-
Headlamp output: 500 lm, beam distance: 80m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, weight: 88g
AlzaPower Parade Gen2 10000mAh Power Delivery (22.5W) turquoise - Power Bank
AlzaPower Parade Gen2 10000mAh Power Delivery (22.5W) turquoise
Great price 599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 539,-
Power Bank for mobile phones and tablets and hodinky, 10000 mAh, USB-C, fast charging support, 3 outputs, up to 12V and 3 A, LED status indication display,
Adventure Menu - Penne Bolognese - MRE
Adventure Menu - Penne Bolognese
279,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 237,-
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 479 kJ, weight 105g - 2,657 Kč/1 kg
AlzaPower Super Alkaline 6LR61 (9V) 1pc - Disposable Battery
AlzaPower Super Alkaline 6LR61 (9V) 1pc
Great price from  96,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 86,-
Disposable Battery - alkaline, voltage up to 9V, capacity 450mAh, suitable for remote controls, weather stations or children's toys and other electronic devices, does not contain...
FINO Color with Handles 60l, 60 Pcs - Bin Bags
FINO Color with Handles 60l, 60 Pcs
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bin Bags - for mixed waste - 2.32 Kč/1 pc(s)
In the category Emergency Supplies on Alza.cz, we currently have a total of 5546 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app. Continue

No longer sold