MRE Entrees
MRE Entrees – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 194
REAL TURMAT Vegetable pot with corn (vegan) 460 g
309,-
672 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1842 kJ, weight 460g - 672 Kč/1 kg
FOOD FORCE Pasta with cheese sauce 150 g (vegetarian)
149,-
993 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1738 kJ, weight 150g - 993 Kč/1 kg
REAL TURMAT Couscous with lentils and spinach 500 g
309,-
618 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1758 kJ, weight 500g - 618 Kč/1 kg
FOOD FORCE Chilli sin carne 350 g (vegetarian)
129,-
369 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 473 kJ, weight 350g - 369 Kč/1 kg
Just Meat Just Duck 100 g salt and pepper
93,-
738 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - duck meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak breeding - 738 Kč/1 kg
Tactical Foodpack Noodles with chicken 110 g
from
243,-
2,455 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1955 kJ, weight 110g - from 2,455 Kč/1 kg
FOOD FORCE Pasta carbonara 150 g
Amazing Deal
156,-
Save 23,-
1,040 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1712 kJ, weight 150g - 1,040 Kč/1 kg
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian)
Amazing Deal
138,-
Save 21,-
920 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1658 kJ, weight 150g - 920 Kč/1 kg
REAL TURMAT Chili beans (vegan) 460 g
Great price
294,-
Save 25,-
639 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 460g - 639 Kč/1 kg
REAL TURMAT Beef stew 500 g
329,-
658 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1871 kJ, weight 500g - 658 Kč/1 kg
Mana Hot Meal Italian Bolognese
119,-
1,190 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot...
FOOD FORCE Pasta bolognese 150 g
189,-
1,260 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1624 kJ, weight 150g - 1,260 Kč/1 kg
REAL TURMAT Bacalao 440 g
Great price
329,-
Save 20,-
748 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1696 kJ, weight 440g - 748 Kč/1 kg
Mana Hot Meal Thai Green Curry
119,-
1,190 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot...
Mana Hot Meal Texas Mexican Chili
119,-
1,190 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot...
Mana Hot Meal Indian Madras
119,-
1,190 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot...
Summit To Eat Fried rice with vegetables big pack
334,-
1,662 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 201g - 1,662 Kč/1 kg
Summit To Eat Fried rice with vegetables
237,-
1,959 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 121g - 1,959 Kč/1 kg
TRATA Tuna in olive oil 80 g
77,-
963 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Long Shelf Life Food - tuna pieces in olive oil, sterilised, quality Greek olive oil, 80 g
TRATA Tuna in own juice 80 g
77,-
963 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Long Shelf Life Food - pieces of tuna in its own juice, sterilised
Tactical Foodpack Spaghetti Bolognese with beef 160 g
340,-
2,125 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1842 kJ, weight 160g - 2,125 Kč/1 kg
Tactical Foodpack Beef goulash burgundy 110 g
370,-
3,364 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1901 kJ, weight 110g - 3,364 Kč/1 kg
Tactical Foodpack Noodles with chicken, vegetables, mushrooms and mung sprouts 150 g
320,-
2,133 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1955 kJ, weight 150g - 2,133 Kč/1 kg
Tactical Foodpack Pasta Arrabiata with chicken 115 g
270,-
2,348 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1859 kJ, weight 115g - 2,348 Kč/1 kg
In the category MRE Entrees on Alza.cz, we currently have a total of 194 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
MRE hlavné jedlá
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
MRE főétel csomagok