MRE Entrees
MRE Entrees – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 194
Summit To Eat - Bolognese pasta
259,-
1,904 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1926 kJ, weight 136g - 1,904 Kč/1 kg
Express Menu Turkey on bacon 600g
189,-
315 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 413 kJ, weight 600g - 315 Kč/1 kg
Express Menu Beef Stroganoff 600g
259,-
432 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 401 kJ, weight 600g - 432 Kč/1 kg
Express Menu Boiler goulash 600 g
209,-
348 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 540 kJ, weight 600g - 348 Kč/1 kg
Expres Menu Spanish bird 600 g
309,-
515 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 569 kJ, weight 600g - 515 Kč/1 kg
Express Menu Turkey meat 300g
Great price
174,-
580 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 502 kJ, weight 300g - 580 Kč/1 kg
Just Meat Just Turkey 100 g salt and pepper
from
62,-
548 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - turkey meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 548 Kč/1 kg
Expres Menu Chicken after gardening 600g
179,-
298 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 304 kJ, weight 600g - 298 Kč/1 kg
Expres Menu Marinated pork knee 500g
239,-
478 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 752 kJ, weight 500g - 478 Kč/1 kg
Express Menu Segedín goulash
179,-
298 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 388 kJ, weight 600g - 298 Kč/1 kg
Expres Menu Chilli sin carne 600 g
191,-
318 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 389 kJ, weight 600g - 318 Kč/1 kg
REAL TURMAT Chicken curry 500 g
Amazing Deal
279,-
Save 40,-
558 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1989 kJ, weight 500g - 558 Kč/1 kg
Express Menu Whipped cream biscuit 600g
269,-
448 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 572 kJ, weight 600g - 448 Kč/1 kg
Express Menu Deer ragout
229,-
382 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 348 kJ, weight 600g - 382 Kč/1 kg
Express Menu Dill sauce with eggs 600g
159,-
265 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 350 kJ, weight 600g - 265 Kč/1 kg
Express Menu Chicken 600g
189,-
315 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 304 kJ, weight 600g - 315 Kč/1 kg
Express Menu Turkey ragout with beans 600 g
209,-
348 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 486 kJ, weight 600g - 348 Kč/1 kg
Expres Menu Meat of two colours 600g
189,-
315 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1897 kJ, weight 600g - 315 Kč/1 kg
Summit To Eat - Salmon with pasta and broccoli
Discounted -8 %
219,-
239,-
1,872 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2169 kJ, weight 117g - 1,872 Kč/1 kg
Summit To Eat - Macaroni and cheese
249,-
2,223 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2135 kJ, weight 112g - 2,223 Kč/1 kg
Express Menu Pork on mushrooms 600g
189,-
315 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2123 kJ, weight 600g - 315 Kč/1 kg
Express Menu Pork goulash 300 g
119,-
397 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 435 kJ, weight 300g - 397 Kč/1 kg
Just Meat Just Turkey 6 x 100 g salt and pepper
379,-
3,008 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - turkey meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 63 Kč/ks - from 3,008 Kč/1 kg
Express Menu Beef 300 g
269,-
897 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 423 kJ, weight 300g - 897 Kč/1 kg
In the category MRE Entrees on Alza.cz, we currently have a total of 194 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
MRE hlavné jedlá
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
MRE főétel csomagok