Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Acer Predator Helios 500 – Po čertech výkonný herní notebook

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Snad ani nikomu nemusíme říkat, že doba, kdy bylo nutné koupit si velký stolní počítač, abyste si užili nejnovější herní pecky, je už dávno pryč. A mají na tom zásluhu výrobci jako Acer, kteří jsou schopni vměstnat špičkové herní komponenty do relativně malého těla notebooku. Jedním z produktů, který kritéria herního notebooku perfektně splňuje, je Acer Predator Helios 500. Co zajímavého nabízí? To je právě to, na co se v tomto článku podíváme.

Acer Predator Helios 500

Acer Predator Helios 500 – OBSAH

  1. Výkonem Acer Predator Helios 500 nešetří
  2. I na kvalitě displeje si Helios 500 zakládá
  3. Predator Helios 500: Skálopevné šasi a výkonné chlazení
  4. Klávesnice a konektivita Acer Predator Helios 500

Výkonem Acer Predator Helios 500 nešetří

Na tom, že je Predator Helios 500 herní stroj, který dokáže výkonem plně nahradit stolní počítač, si Acer zakládá. Jeden by řekl, že je příliš sebevědomý, při pohledu na specifikace notebooku musí být ale každému jasné, z čeho ta jistota vychází. Helios 500 je nabízen ve dvou variantách, přičemž jedna poskytne výkon bez kompromisů, druhá pak při několika dílčích ústupcích nižší cenu.

Acer Predator Helios 500
Acer Predator Helios 500 se dodává s procesory Intel Core i9 a Core i7.

Obě verze Predator Helios 500 mají moderní procesor Intel Coffee Lake-H a grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1070. Je tedy vidět, že se Acer výkonem desktopovým počítačům nejen přibližuje, ale že řadu herních PC i překonává. Jak se od sebe dražší a levnější varianty liší?

Jeden ze zásadních rozdílů mezi dvěma nabízenými variantami je právě procesor. Zatímco v levnější verzi Predator Helios 500 najdeme Intel Core i7-7850HK, v té výkonnější potom Core i9-8950HK. Oba procesory jsou šestijádrové a vlastně reprezentují to nejlepší, co můžete v notebooku dostat.

A procesorem rozdíly v konfiguracích nekončí. Levnější verze Acer Helios 500 je osazena 16 GB operační paměti a 256 GB M.2 NVMe SSD. Naproti tomu vyšší konfigurace dostala hned v základu celých 32 GB RAM a 512GB SSD. Oba modely mají navíc ještě 2TB pevný disk a vše lze díky přehlednému šasi snadno rozšířit nebo vyměnit.

I na kvalitě displeje si Helios 500 zakládá

Jak se zdá, Acer se rozhodl nacpat do své novinky to nejlepší, kam to jen šlo. Po špičkovém výkonu tak přišel na řadu i špičkový displej, kterým se obě verze Acer Predator Helios 500 chlubí. Jeho úhlopříčka činí 17,3" a rozlišení 1 920 × 1 080 px. Zatím celkem standardní čísla pro slušný herní notebook, nicméně Helios 500 chce být lepší než standardní, a proto toho přináší mnohem víc.

Tím „víc“ je technologie IPS spojená s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz a funkcí G-Sync. Jestli vás to neohromilo, nechte nás vysvětlit: 144Hz panely můžeme vídat často, stejně tak můžeme často vídat IPS panely a panely s funkcí G-Sync. Displeje, které všechny tyto vlastnosti spojují, jsou ale vzácností.

Acer Predator Helios 500
Full HD IPS displej Acer Predator Helios 500 má obnovovací frekvenci 144 Hz a G-Sync, ale z hlediska barev také splňuje požadavky grafické práce.

Díky technologii IPS se můžete spolehnout nejen na skvělé pozorovací úhly displeje, ale také na přesnost podání barev. Svědčí o tom udávaná nízká průměrná barevná odchylka Delta E, která činí 2,8; a pokrytí celého barevného prostoru sRGB. Pokud tedy rádi nejen hrajete hry, ale také graficky tvoříte, Acer Predator Helios 500 je správnou volbou.

A když jsme u her, musíme vyzdvihnout též asi to pro hráče nejdůležitější – obnovovací frekvenci 144 Hz a technologii G-Sync pro adaptování frekvence na celém rozsahu. To znamená, že při hraní i při běžné práci budou pohyby na monitoru Predator Helios 500 mnohem plynulejší, což zásadně podpoří váš zážitek při používání počítače a v rychlých kooperativních hrách vám poskytne velkou výhodu. G-Sync naproti tomu zajistí, že i když někde oněch 144 Hz nedosáhnete, zůstane obnovovací frekvence monitoru správně nastavena tak, aby nedocházelo k horizontálnímu trhání obrazu.

Predator Helios 500: Skálopevné šasi a výkonné chlazení

Aby mohly komponenty pracovat naplno, musí být řádně chlazeny. Acer si toho je podle svých slov dobře vědom a chlazení Predator Helios 500 nijak nepodcenil. Ten je vybaven kvalitními ventilátory AeroBlade 3D s tenkými 0,1mm kovovými lopatkami, kterých je pro zajištění lepšího proudění vzduchu hned 59. Díky tomu se máme dle Aceru spolehnout, že v Helios 500 se bude komponentám dobře dýchat, a nebude tak docházet k žádnému omezování výkonu. Navíc Acer slibuje relativně nízké úrovně hluku i při maximální zátěži a pasivní chod při nízké zátěži.

Acer Predator Helios 500
O chlazení výkonných komponent Acer Predator Helios 500 se stará robustní chlazení, jehož rozměry se nebojí dát najevo ani design notebooku.

Co se šasi týče, Acer Predator Helios 500 není žádný drobeček, nicméně v mezích přijatelnosti se stále pohybuje. Samotný 17,3" displej je předpokladem velkých rozměrů, Acer se ale snažil kompaktnost notebooku zachovat a postavil ho se snadno manipulovatelnou hmotností 3,7 kg a tloušťkou 39 mm. Občasné přenášení proto nebude žádný problém, i když digitální nomádi by měli zamířit spíše do řady Swift.

Acer si prý dal záležet i na pevnosti šasi a jeho celkovém zpracování. Jako skála by měl být jak kryt notebooku s displejem, tak jeho samotné tělo. Prohýbání těchto částí by mělo být minulostí při tlaku na prostředek i při úchopu za roh zařízení. Všechny povrchy jsou matné, takže se můžete rozloučit i s ulpíváním otisků prstů, a hrany by měly být hezky zakulacené, aby neškrábaly zápěstí.

i Související produkty

Klávesnice a konektivita Acer Predator Helios 500

Ale co klávesnice jakožto hlavní periferie, kterou notebook ovládáme? I ta by měla být u Predator Helios 500 na špičkové úrovni. Je sice membránová, patří ale k tomu nejlepšímu, co může tato technologie nabídnout. Nabízí optimální zdvih i příjemnou hmatovou odezvu, takže se můžete těšit na vysokou jistotu stisku i absenci překlepů. Nechybí ani RGB podsvícení, které je rozděleno do čtyř zón. Barevné předvolby jsou samozřejmě k dispozici a úplná deaktivace podsvícení je vždy dostupná skrze klávesovou zkratku Fn + F9.

Acer Predator Helios 500
Acer Predator Helios 500 nabízí membránovou klávesnici. Acer slibuje, že její zpracování bude na špičkové úrovni.

Možnostem připojení notebooku dominuje síťové řešení Killer E2500 a síťová karta WiFi Killer Wireless-AC 1550i. Bluetooth je samozřejmostí. Z konektorů Predator Helios 500 jsou nejzásadnější dva USB-C, které dokonce podporují rozhraní Thunderbolt 3. Ty jsou doplněny o tři klasické USB 3.0, z nichž jeden je neustále aktivní pro nabíjení externích zařízení. Konektor RJ-45 pro ethernet také nechybí. Ze samostatných obrazových výstupů je nakonec zastoupen jak DisplayPort, tak HDMI.

i V našem AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Doteď jsme se ještě nepodívali na reproduktory. I ty jsou slibné a výrobce ujišťuje, že ke hraní her, sledování filmů, a dokonce i poslechu hudby vám Acer Predator Helios 500 pravděpodobně postačí. Mají se o to postarat dva reproduktory, které najdeme na stranách, doplněné o subwoofer umístěný ve spodní části těla notebooku. I proto by se mělo dostat náležité pozornosti a čistoty všem zvukovým složkám. Díky softwaru PredatorSense k tomu dopomohou nejrůznější zvukové profily.

Acer Predator Helios 500 se nesnaží tvářit jako nějaké pírko, které můžete vytáhnout jen tak na lavičce v parku. Je to herní dělo připravené na cesty, které nezapomíná na kvalitní chlazení, na moderní displej ani na vysoký výkon. To vše balí do pevného šasi, které designem určitě zaujme.

WEB9