Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Alza přivezla do ČR a SR chytré hodinky s Braillovým písmem

Výrobek jihokorejské firmy Dot Intercorporation bude e-shop nabízet jako jeden z prvních prodejců v EU. Hodinky objevil vloni na veletrhu v Hongkongu Tomáš Anton, produktový manažer pro import a export Alza.cz: „Narazil jsem na ně skoro náhodou. Tehdy to byl ještě malý stánek s prototypem, ale hodinky a především jejich funkčnost mě naprosto ohromily. Unikátní produkt totiž vrací víru v to, že technologie směřují tím správným směrem. A Alza chce vycházet vstříc i zákazníkům s různým typem handicapu.“

Ovládání hodinek je velmi snadné a intuitivní a jejich největší výhodou je maximální soukromí. Potvrzuje to i nevidomý Zdeněk Rybák, který pro Alzu přes Světlušku novinku testoval: „Dot Watch mi velmi ulehčují život. Dříve jsem musel např. pro čtení SMS zpráv používat hlasového asistenta v telefonu, což nebylo příliš komfortní třeba při cestování v MHD. Teď si můžu zjistit čas a další informace kdykoliv a kdekoliv, aniž by to někdo slyšel nebo to někoho rušilo.“

Chytré hodinky Dot Watch tvoří speciální 4řádkový dotykový displej s hliníkovými body, které zobrazují Braillovo písmo. Kromě ukazování času fungují také jako stopky, budík a díky propojení přes Bluetooth dokáží uživatele jemným vibrováním informovat i o příchozích hovorech, SMS, aktuálním počasí či upozornění ze sociálních sítí. Skrze mobilní aplikaci jsou kompatibilní s operačním systémem iOs i Android a na jedno nabití vydrží až týden. Hodinky budou dostupné v ČR a SR formou předobjednávek, a to za cenu 9 999 Kč/388,90 EUR.

Pokud je Úřad práce v ČR schválí jako zvláštní pomůcku, mohli by na ně zrakově postižení čerpat i příspěvek od státu. Alza pro hodinky nyní vyvíjí inhouse českou verzi Braillova písma s háčky a čárkami, které zatím chytrá novinka zobrazit neumí. Hotová má být v řádu týdnů. Na handicapované zákazníky ale firma myslí i v jiných oblastech. Zrakově postiženým například letos přizpůsobí i svou mobilní aplikaci Alza.cz a ve spolupráci s nevidomými bude testovat a upravovat i Prodejnu budoucnosti na Floře.

Kompletní informace o Dot Wacth zde pro ČR, pro SR pak zde.

Video z testování hodinek zde

O společnosti Alza.cz a.s.

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2017, ve kterém Alza utržila podle předběžných výsledků téměř 21 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce. Alza doručuje své zboží a má otevřené prodejny i o víkendu. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí unikátní klubový program Alza Premium, podporuje start-upy, pro herní a hi-tech nadšence otevřela  Alza TechZone v Holešovicích, spustila prodejnu budoucnosti, na Showroomu otevřela profesionální foto-video studio, SmartHome a neustále rozšiřuje své produktové portfolio. Za své úspěchy získala řadu ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi e-shopy, Křišťálovou Lupu, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila přes 40 neziskových organizací. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.

P-DC1-WEB27