Obnovit stránku

Alza zavádí vyzvedávání zboží z vlastních úložných boxů


Úložné boxy vycházejí vstříc lidem, kteří nemohou přijít na pobočku on-line obchodu osobně, nevědí, zda budou v konkrétním čase doručení doma, nebo se jen nechtějí časově vázat.
 

„Doručování prostřednictvím AlzaBoxů přináší zákazníkům řadu výhod. Kromě nezávislosti, kdy spotřebitel není omezen otevírací dobou nebo časem doručení a může si své zboží vyzvednout v místě, které mu nejvíc vyhovuje, je to rychlost, velmi jednoduchá obsluha a nonstop podpora," uvádí Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz. Boxy jsou vybaveny nápovědou a podpořeny nonstop telefonickou podporou.

Podobný způsob doručování zboží z internetových obchodů zákazníkům nabízejí například boxy Kouzelná Almara, poštomaty InPost nebo balíkomaty České pošty, které mají odstartovat v blízké době.

Cena za doručení zboží prostřednictvím AlzaBoxu je 49 korun. E-shop garantuje doručení zásilky do boxu v den objednání zboží, pokud objednávka proběhne do 12 hodin.


 

O stavu zásilky je zákazník informován prostřednictvím e-mailu nebo SMS, může také stav sledovat on-line. Jakmile je zásilka připravena k odběru, obdrží zákazník SMS zprávu se dvěma unikátními kódy, kterými aktivuje otevření schránky se zbožím.
 

Na čtyři dny

Další čtyři dny zásilka čeká na vyzvednutí, přičemž 24 hodin před vypršením této lhůty obdrží zákazník upozornění o poslední možnosti odebrání zboží.
 

„Pro umístění AlzaBoxů jsme vybrali atraktivní lokality se snadnou dostupností, bezproblémovým parkováním a potenciální velkou návštěvností zákazníků. Jedná se o čerpací stanice OMV, nákupní centra a další frekventovaná místa. V tuto chvíli máme v provozu již 11 AlzaBoxů v Praze a okolí, další budou postupně přibývat. Pro lokalitu Prahy a okolí počítáme s 30 AlzaBoxy. V následující fázi budeme pokračovat v pokrytí dalších míst po celé České republice," dodává Moudřík.

Většina AlzaBoxů je zákazníkům dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Schránky jsou nepřetržitě střeženy alarmem a kamerovým systémem.


Celý článek zde: logistika.ihned.cz

P-DC1-WEB24