Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Alza.cz nominována na Cenu Via Bona 2014


V České republice ročně zemře 105 tisíc lidí, z toho 60 % v nemocnici a 9 % v nemocnici dlouhodobé péče. Přitom podle posledních výzkumů veřejného mínění si většina lidí přeje zemřít doma. K vyplnění tohoto přání chybí v České republice dostupná paliativní péče, služby mobilních hospiců a podpora pečujících osob.
 

Velmi si ceníme skutečnosti, že společnost Alza.cz podporuje právě činnost mobilního hospice a umožňuje tak společně s dalšími významnými dárci i jednotlivci existenci Cesty domů. Bez takových dárců, jako je společnost Alza.cz, bychom se neobešli a nemohli ročně pomáhat cca 130 pacientům dožít svůj život doma, mezi svými blízkými.

K vyjádření našeho poděkování jsme využili možnosti nominovat společnost Alza.cz na Cenu VIA BONA 2014, neboť naše spolupráce je dlouhodobá, velmi pestrá a může být příkladnou pro další organizace i firmy, kterým společenská odpovědnost není lhostejná," uvedla Mgr. Andrea Matoušková, fundraiser Cesty domů.Hospicové občanské sdružení Cesta domů
poskytuje odbornou péči umírajícím lidem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. Zároveň se snaží přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající lidi v České republice. Sdružení provozuje v Praze Domácí hospic, poskytuje odborné poradenství a odlehčovací služby v domácnostech klientů, půjčuje pomůcky a věnuje se edukaci. Pro pozůstalé má klub Podvečer a web Vzpomínky.

www.cestadomu.cz


 


Cena VIA BONA je prestižní veřejné ocenění jednotlivců i společností za jejich dobročinné úsilí v České republice. Každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje nové filantropické trendy a sehrává tak roli jakéhosi majáku, který inspiruje a ukazuje cestu všem současným i potenciálním dárcům.

Počet nominovaných na Cenu VIA BONA v roce 2014 přesáhl stovku. 

www.cenaviabona.cz

P-DC1-WEB23