Obnovit stránku

AMD Phenom

AMD Phenom je odsloužilá rodina procesorů z let 2007 až 2009, kdy to byla hlavní zbraň proti prvním generacím rodiny Core od Intelu. Pracují ještě na socketu AM2+ respektive AM3, které byly ve své době inovativní, avšak dnes jsou předčeny ve všech směrech. 

Výhodou nových procesorů jsou integrované grafické čipy s dnes již dostatečným výkonem. Dále několik funkcí včetně inteligentního přetaktování, kdy procesor sám dočasně zvýší svoji výkonnost. V neposlední řadě jsou samozřejmě procesory mnohem silnější a úspornější zároveň.

Pokud jste věrní společnosti AMD, podívejte se po moderních procesorech na socketech FM2+ nebo AM1 z letošního roku. Jsou cenově dostupné a mají silnou integrovanou grafickou kartu. Hodí se především do levných domácích sestav, kde není takový důraz na maximální výkon, ale zároveň vás nebude omezovat.

Naopak procesory Intel jsou pravou volbou pro ty, co hledají hrubý výkon. Již posledních pár let jsou jejich procesory zkrátka silnější než ty od AMD při stejné ceně. Nejnovější generace rodiny Core pracující na socketu 1150 se jmenuje Haswell Refresh. Intel rovněž nabízí modely napříč všemi cenovými kategoriemi.

Při koupi nového procesoru nezapomeňte na případné problémy s kompatibilitou. Pravděpodobně budete muset pořídit novou základní desku s příslušným socketem. Dále operační paměti typu DDR3 a pro vyváženost sestavy není na škodu moderní pevný disk.

P-DC1-WEB02