Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Android 10 přichází na Xiaomi Mi A3 a Redmi Note 8 Pro (NOVINKA)

Aktualizováno

Operační systém Android 10 patřil poslední týdny nejen v souvislosti s telefony Xiaomi k hojně diskutovaným tématům. Nyní byla po týdnech odkladů potvrzena aktualizace operačního systému pro jeho dva starší modely: Xiaomi Mi A3 a Redmi Note 8 Pro. A těšit se mohou i majitelé Xiaomi Mi A2 Lite, na jejichž modelu by se měl update rovněž objevit.

Xiaomi Android 10 update

Na aktualizaci Xiaomi Mi A3 se čekalo dlouho

Zpočátku se o updatu zařízení Xiaomi Mi A3 na Android 10 hovořilo už na konci loňského roku. Pak se termín přesunul na březen a nakonec se zpráva o aktualizaci pro oba telefony objevila 29. února. Od té doby přibývá hlášení uživatelů, že v jejich případě už update proběhl. 

Odklady jsou nepříjemné a důvodem posledního posunu byl prý koronavirus. Opoždění je paradoxní zvláště v případě modelu Xiaomi Mi A3, který je zařazen do programu Android One. Kromě čistého operačního systému bez firemní nadstavby měl totiž nabídnout i rychlé updaty. Nakonec se zákazníci i přes mnohé urgence žádného náskoku proti „běžným“ modelům nedočkali.

Nicméně, u Mi A3 nastaly krátce po uvolnění problémy, dle některých zpráv se čtečkou otisků prstů. Výrobce aktualizaci pozastavil a doporučuje se při jeho případné instalaci opatrnost.

Přechod na Android 10 s kabátkem MIUI 11 pro druhý model, Redmi Note 8 Pro, zůstává dostupný, problémy hlášeny nejsou. K dispozici je zatím pro evropský a ruský trh. Na další trhy pak jistě dorazí co nevidět.

i Mohlo by vás zajímat

Zdroj: xda-developers.com

WEB3