ARCTIC S12038-8K (3 Pack)
959,-
Specifications
Backlight
Backlight colour No backlighting
Fan speed
Minimum Speed 800 RPM
Maximum speed 8,000 RPM
Airflow 220 CFM (373.79 m3/h)
Speeds control Automatic speed control
Features PWM
Technical specification
Cooling By air
Bearing Type Ball Bearing
Dimensions
Fan size 120 × 120 mm
Depth 38 mm
Pack
Number of fans per pack 3 pc(s)
Connectors
Power connector 4pin PWM