Obnovit stránku

Občanské sdružení Baobab


 


Baobab poskytuje lidem s duševním onemocněním:

  • poradenství,
  • tréninkové bydlení,
  • sportovní, společenské, tvůrčí a vzdělávací aktivity.


Nabízí podporu při získávání samostatnosti a nezávislosti, kterou vlivem duševního onemocnění „ztratili“ a pomáhá překonávat překážky, které vlivem duševního onemocnění „získali“. Společným cílem je, aby tito lidé vedli spokojený a plnohodnotný život.
 

Součástí Baobabu je služba Student, je určena převážně mladým lidem, kteří mají v důsledku duševní nemoci problémy se školou. Studenti by se chtěli vrátit do své původní školy, kde vlivem dopadu onemocnění přerušili studium nebo hledají jinou, vhodnější pro jejich křehčí fungování. Baobab podporuje jak studenty na učilištích, středních školách, tak i vysokoškoláky.
 

Pro své klienty pořádá kurzy, kde trénují dovednosti efektivního učení, aby „obelstili“ oslabenou paměť

a pozornost, nácviky prezentačních dovedností, aby 

se posílili ve zvládání trémy při zkoušení a veřejných prezentacích.  Kurzy sociálních dovedností umožní posilovat komunikační dovednosti, které duševní nemoc změnila.

 

V Baobabu si materiály pro kurzy tvoří sami. K tomu, aby se dostaly přímo ke studentům, potřeboval Baobab novou tiskárnu. Díky laserové tiskárně v hodnotě 15.639 Kč od Alzy mohou texty poskytnou jako učební pomůcku, kterou studenti využijí samostatně v momentě, kdy si neví rady. 
 

"Děkujeme za pomoc!!!" Mgr. Petra Bartovská, psycholožka a koordinátorka služby Student.
 

Občanské sdružení Baobab

www.osbaobab.cz

P-DC1-WEB27