Obnovit stránku

Tichý svět


Poskytuje komplexní služby, které jim umožňují začlenit se do společnosti a žít kvalitní a smysluplný život. Jedná se především o odstraňování komunikačních 

bariér a pomoc při získávání zaměstnání.

V roce 2015 Tichý svět spustil jedinečný portál pracovních příležitostí Neslysimpracuji.cz, který je určen a 

přizpůsoben neslyšícím, zaměstnavatelům a úřadům práce. Tichý svět každý rok zajistí práci přibližně 50 neslyšícím – některým zaměstnání zprostředkuje, jiné zaměstnává, a to na různých pozicích, včetně vedoucích a odborných. Nyní v Tichém světě pracují přes tří desítky neslyšících.
 

Mezi hlavní služby, které společnost neslyšícím poskytuje, patří:

  • sociální rehabilitace (podporované zaměstnávání, krátkodobé profesní poradenství a intervenci, tranzitní program pro žáky a absolventy škol),
  • odborné sociální a právní poradenství (poradenství online, sociální poradenství, telefonické zprostředkování),
  • tlumočnické služby (zejména online prostřednictvím Tiché linky). Online tlumočení do znakového jazyka zdarma zajišťuje Tichá linka nonstop, což je unikátní v rámci celé Evropy. Tichá linka takto umožňuje neslyšícím 24 hodin denně bezbariérovou komunikaci jak v případě telefonování na tísňové linky, tak i běžnou komunikaci s lékařem, úřady, zaměstnavatelem, školou nebo třeba s rodinou. Efektivně také doplňuje službu fyzicky přítomného tlumočníka na nejrůznějších jednáních, kterých se společně účastní slyšící a neslyšící. 


Tichý svět každý den na internetu publikuje aktuální Tiché zprávy ve znakovém jazyce (www.tichezpravy.cz), zejména ze světa a o světě neslyšících. Zprávy připravuje neslyšící redaktorský tým, a to v českém i ve znakovém jazyce. 
 

V roce 2011 byla pod křídly Tichého světa založena Tichá kavárna, první pražská kavárna s neslyšící obsluhou. Loni zvítězila v anketě Nejlepší na Osmičce, kde ji za nejlepší cukrárnu a kavárnu zvolili občané Prahy 8 ve veřejném hlasování. Kromě výborné kávy jsou v nabídce i dorty z Tiché pekárny, která rovněž zaměstnává neslyšící.

Alza.cz podpořila chod Tiché kavárny poskytnutím kombinované chladničky a vysavače v hodnotě 31.700 Kč. 
Tichý svět o. p. s.

www.tichysvet.cz

P-DC1-WEB04