Obnovit stránku

Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

ALZA.CZ PODPOŘILA NADAČNÍ FOND PRO PŘEDČASNĚ NAROZENÉ DĚTI A JEJICH RODINY ČÁSTKOU 1 500 000 KČVíceleté partnerství pojí Alzu s Nadačním fondem pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, kterému za tříletou podporu věnovala již 1,5 milionu korun. Šek v této hodnotě zástupci Alzy fondu předali stejně jako vloni i před letošními Vánoci. Celkem tedy již na extrémně náročnou péči o malé bojovníky firma věnovala 3 miliony korun, které pomohly více než 85 rodinám. Nadační fond získané prostředky rozděluje rodinám po celé republice.


„Podpory od Alzy si velmi vážíme, díky jejímu velkorysému daru můžeme podpořit rodiny z celé republiky, které se na nás obracejí s žádostmi o pomoc. Veškeré peníze využijeme na nákladnou péči o děti, které na svět přišly o něco dřív a musejí se o svůj život poprat hned na samém začátku. Jsou to například výdaje za speciální výživu, zdravotnické pomůcky, ale také zajištění psychologické péče pro rodiče předčasně narozených dětí nebo poplatky za rehabilitační cvičení. Jsme velmi vděční, že Alze není lhostejný osud těchto dětí a rodin,“ říká Hana Píšová, zakladatelka nadačního fondu.

Emičku jsme díky Alze podpořili na její cestě k vysněnému cíli chodit nákupem speciálních ortézek


Emička je devítiletá, velice šikovná, usměvavá holčička, která se narodila o 2,5 měsíce dříve za velice komplikovaných podmínek. Narodila se v 29. tt jako jedna z dvojčátek, bohužel menší děvčátko již nemělo sílu bojovat. Na JIPu v tu dobu měli s Emičkou velikou práci, během prvních chvil života u ní došlo k srdeční zástavě, dále docházelo k selhání funkce ledvin a byla absolutně odkázána na přísun kyslíku do plic. Emička bojovala každou minutou, každým dnem i měsícem a pomalu se uzdravovala, avšak stupeň nedonošenosti a nedostatek kyslíku pro mozek byly tak vysoké, že byla Emičce diagnostikována dětská mozková obrna. Mentálně je naštěstí v pořádku, ale velké problémy má s motorikou. Pro další zlepšení je velice důležitá a nezbytná rehabilitace. Již od narození rodiče s Emičkou cvičili Vojtovu metodu, postupně přidávali další druhy cvičení, např. Bobath koncept. Emička absolvovala několik lázeňských pobytů a byla rehabilitována na soukromé neurorehabilitační klinice. Bohužel léčba, která Emičce pomáhá, je velice finančně nákladná a není hrazena zdravotní pojišťovnou.


Maminka Emičky: "Chtěla bych tímto velice poděkovat Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, který nám pomohl. Tato pomoc fondu nás zase kousek blíž posunula k našemu společnému cíli CHODIT."
Denisce jsme díky Alze pomohli s proplacením hiporehabilitace


Deniska se narodila ve 35. tt. Po porodu mamince Denisku ukázali jen na minutku a se slovy, že musí do inkubátoru ji odnesli. Hned druhý den našla maminka prázdný inkubátor a sestra jí oznámila, že Deniska jede do Motola, že neodcházela smolka. V té době měla Deniska tzv. místo konečníku píštěl. V Motole ji operovali v prvním týdnu života. Operace trvala přes 5 hodin a lékaři připravovali rodiče na to, že bude holčička mít nějaký čas vývod. Naštěstí se na sále nakonec rozhodli udělat rovnou konečník. Deniska to zvládla perfektně. Měsíc čekala maminka s Deniskou v nemocnici až přestanou apnoické pauzy, na které dostávala kofein. Výsledky byly dobré, v propouštěcí zprávě bylo napsáno „Prognóza se jeví příznivě, apnoické pauzy z nezralosti a izolovaná vrozená vývojová vada“. Nicméně Denisky vývoj se rodině nezdál. Nepásla koníky, neměla oční kontakt apod. Rodiče začali s Deniskou cvičit Vojtovu metodu. V 7. měsících dostala Deniska křeče a začalo se znovu dělat EEG a sono hlavičky. Deniska se dostala přes všechna možná vyšetření až na magnetickou rezonanci, kde lékaři rodině oznámili, že našli další vývojovou vadu, a to agenezi corpus callosum. Deniska nemá vytvořený spoj mezi mozkovými hemisférami. Život se rodině otočil vzhůru nohama, byl to pro ně obrovský šok. Deniska jezdí rehabilitovat do Motola, zkouší léčbu pomocí aminokyselin, akupunkturu a hiporehabilitační pobyty.


Rodiče Denisky: „Hiporehabilitační pobyty jsou poměrně drahé, nicméně je chceme Denisce dopřát, už po prvním pobytu se hezky zpevnila v trupu. Také díky Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny můžeme jet na další pobyt, za což jim moc děkujeme. Jaký bude Denisky vývoj nám neumí nikdo říct. Děláme maximum a stále věříme, že jednoho dne se Deniska postaví na nohy a bude s námi mluvit."


P-DC1-WEB23