Obnovit stránku

Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, střední Čechy, o. s.


APLA Praha provozuje také několik specializovaných zařízení, např. zájmové integrační centrum pro nejmenší děti, odlehčovací centrum pro krátkodobé pobyty dětí a dospělých s autismem a stálé pobytové zařízení pro klienty se souběhem autismu a problémového chování. Tato zařízení jsou v ČR dosud ojedinělá. Své služby nabízí klientům z celé České republiky.
 

Vedle toho realizuje APLA Praha také vzdělávací a PR aktivity pro odborníky, rodiče dětí s autismem i širší veřejnost. Je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR a mezinárodní organizace Autism-Europe.
 

V r. 2013 založila APLA Praha sociální firmu Nakladatelství PASPARTA, ve kterém úspěšně zaměstnává lidi s poruchou autistického spektra. Získala rovněž registraci pro provozování speciálně pedagogického centra (SPC) a mateřské školy. Obě zařízení zahájí činnost v září 2014.
                     

APLA působí také v Libereckém kraji, kde je nedostatek služeb pro děti a dospělé s autismem. Alza.cz podpořila rozvoj služeb v tomto regionu poskytnutím počítače a tiskárny.
 

Další podpora od Alzy směřovala do mateřské školky APLA. Vyspělé technologie pomáhají dětem v rozvoji motoriky, proto se Alza.cz rozhodla věnovat tablet iPad, který nejlépe vyhovuje požadavkům tohoto programu.

              

Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, střední Čechy, o. s.
www.praha.apla.cz

P-DC1-WEB12