ASUS VIVOMINI-UN65H-M039
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Operating system
Operating system Without Operating System
Processor
Processor series Intel Core i3
Processor model number Intel Core i3 6100U Skylake
Processor frequency 2.3 GHz (2,300 MHz)
Max TDP 15 W
CPU features HyperThreading, Low energy consumption, Virtualization Support
GPU series/model
Graphics card series Intel
Equipment
Basic equipment Bluetooth, Memory Card Reader, Wi-Fi
WiFi WiFi 802.11ac, WiFi 802.11n, WiFi 802.11g, WiFi 802.11b, WiFi 802.11a
Colour and design
Colour Blue
Wardrobe size Mini ITX
PSU
PSU 65 W
Memory
Size of operational RAM 4 GB
Memory frequency 1,600 MHz
Memory type DDR3L
Maximum RAM capacity 16 GB
Number of RAM slots 2 pc(s)
Number of installed slots 1 pc(s)
Outputs
Graphics HDMI, DisplayPort
Other LAN, Microphone input, Headphone/Speaker output
Case
Width 131 mm
Height 42 mm
Depth 131 mm