Asustor Drivestor 2-AS1102T
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany
Storage
Number of drive bays (2.5" and 3.5") 2 ×
RAID supported RAID 0, RAID 1 (reflection), JBOD
Services
Performance
Memory type DDR4
Processor frequency 1.4 GHz
Processor Realtek RTD1296
Use
Use Home, Monitorovací systém
Design Desktop
Interface
LAN 1 ×
Features and functions
Features GDPR ready
Consumption
Dimensions and weight
Depth 143 mm
Height 165 mm
Width 102 mm