Radiator Coolants
Radiator Coolants – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 71
COYOTE Antifreeze G13 1L
233,-
233 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant G13 - concentrate, pink, volume 1000 ml - 233 Kč/1 l
COYOTE Antifreeze G12EVO READY -30°C 1L
199,-
199 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant G12 Evo - ready to use, pink, frost protection to -30 °C, volume 1000 ml - 199 Kč/1 l
Valeo Protectiv Organic 50 G12, 5 l red
351,-
70 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant G12 (Type D) - ready to use, for passenger cars, red, freeze protection up to -35 °C, boiling protection up to 145 °C, volume 5000 ml - 70 Kč/1 l
Skoda original G12 evo to -35C 1l
189,-
189 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant G12 Evo - ready to use, for passenger cars, purple and pink colour, freeze protection up to -35 °C, volume 1000 ml, according to VW TL 774-G (equivalent to G12++) and VW TL...
COYOTE Antifreeze G11 Universal READY -30°C 5L
379,-
76 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant G11 (Type C) - ready to use, blue, frost protection to -30 °C, volume 5000 ml - 76 Kč/1 l
MOTUL MOTOCOOL EXPERT 1L
Amazing Deal
139,-
139 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant - ASTM D3306/D4656, BS 6580, AFNOR NFR 15-601, SAE J 1034, JIS K2234, KSM 2142 - 139 Kč/1 l
My Car Antifreeze G12 pink -35°C, 1l
79,-
79 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant G12 (Type D) - ready to use, for passenger cars, pink colour, freeze protection up to 35 °C, boiling protection up to 150 °C, volume 1000 ml - 79 Kč/1 l
Liqui Moly Radiator Sealant, 250 ml
269,-
1,076 Kč/l
In stock > 10 pcs
Additive Substance - for sealing water cooling systems, reliably seals hairline cracks and minor leaks, can also be used as a preventive measure to insure the cooling system is...
Happy Car G12+ 3l
239,-
80 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant G12+ (Type F) - concentrate, for passenger cars, pink colour, freeze protection up to -35 °C, volume 3000 ml, according to VW TL 744-D/F norms and standards - 80 Kč/1 l
Velvana Fridex G12 EVO 3 l
299,-
100 Kč/l
In stock 2 pcs
Coolant G12 Evo - concentrate, for passenger cars, purple and pink colour, freeze protection down to -37 °C, boiling protection up to 160 °C, volume 3000 ml, according to VW TL...
Fridex G Plus G12 Ready -30°C 3L red
259,-
86 Kč/l
In stock 2 pcs
Coolant - Fridex G Plus Ready -30°C 3L red G12 - 86 Kč/1 l
My Car Antifreeze G11 blue -35°C, 5l
259,-
52 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant G11 (Type C) - ready to use, for passenger cars, colour blue, freeze protection up to 35 °C, boiling protection up to 150 °C, volume 5000 ml - 52 Kč/1 l
Happy Car G12+ 1l
89,-
89 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant G12+ (Type F) - concentrate, for passenger cars, pink colour, freeze protection up to -35 °C, volume 1000 ml, according to VW TL 744-D/F norms and standards - 89 Kč/1 l
Valeo Protectiv 50 G12, 5 l yellow
349,-
70 Kč/l
In stock > 5 pcs
Coolant G12 (Type D) - ready to use, for passenger cars, yellow, freeze protection up to -35 °C, boiling protection up to 150 °C, volume 5000 ml - 70 Kč/1 l
Fridex Stabil 3l
438,-
146 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant - for all types of older vehicles, agricultural and construction machinery, colourless to yellowish liquid, miscible with water in any proportion, a mixture of...
MOTUL MOTOCOOL FL 1L
330,-
330 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant - 5W-30, ACEA: A3 / B4 / C3, VW 504.00/507.00, MB 229.51, DPF - 330 Kč/1 l
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Concentrate; 1,50 L
252,-
168 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant - concentrate, for passenger cars, green, frost protection to -80 °C, volume 1500 ml - 168 Kč/1 l
Valeo Protectiv 100 G12, 1 l yellow
159,-
159 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant G12 (Type D) - concentrate, for passenger cars, yellow, freeze protection up to -35 °C, boiling protection up to 150 °C, volume 1000 ml - 159 Kč/1 l
COYOTE Antifreeze G12+ D/F READY -30°C 1L
98,-
98 Kč/l
In stock > 20 pcs
Coolant G12+ (Type F) - ready to use, pink, frost protection to -30 °C, volume 1000 ml - 98 Kč/1 l
Fridex G Plus G12 1l red
191,-
191 Kč/l
In stock > 10 pcs
Coolant - Fridex G PLUS 1l red G12 - 191 Kč/1 l
My Car Antifreeze G11 blue -35°C, 1l
79,-
79 Kč/l
In stock > 20 pcs
Coolant G11 (Type C) - ready to use, for passenger cars, colour blue, freeze protection up to 35 °C, boiling protection up to 150 °C, volume 1000 ml - 79 Kč/1 l
COYOTE Antifreeze G11 Universal 1L
119,-
119 Kč/l
In stock 5 pcs
Coolant G11 (Type C) - concentrate, blue, volume 1000 ml - 119 Kč/1 l
In the category Radiator Coolants on Alza.cz, we currently have a total of 71 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Chladiace kvapaliny do auta
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fagyállók