Plašič kun do auta, někdy také odpuzovač nebo lidově kunoplaš, je zařízení, které z vašeho motoru vyžene všechny nežádoucí pasažéry. Kromě kun se zbaví i menších hlodavců: rejsků, myší či potkanů. Vedle akustické plašičky existuje i pachový odpuzovač kun. Chcete vědět, který je lepší?
Co dělat, když si kuna vybere vaše auto za svůj nový domov?
Kuny v motoru dokáží napáchat značné škody. Jak nad nimi vyzrát? I když je kuna nepříjemný škůdce, je to také krásný tvor a jeho zabíjení je nezákonné. Zbavit se jí ale můžete i šetrně. K tomu poslouží plašič na kuny.
Nemusíte kunu zabíjet.
Nepřijdete do kontaktu s žádnými jedy.
Plašič na kuny do auta snadno nainstalujete sami.
Jaký plašič kun do auta můžete použít?
Nejlepší je pořídit si plašič kun do auta určený speciálně pro automobily. Ten se totiž automaticky zapíná podle svorkového napětí akumulátoru a po nastartování se sám vypne. Odpuzovače zvířat používané v blízkosti lidských obydlí fungují na bázi ultrazvuku, který zvířata stresuje. Existují ale i jiné varianty.
Nejjednodušší a nejlevnější je pachový odpuzovač kun. Sprej proti kunám jednoduše nastříkáte na kabeláž. Není ale tolik účinný a nástřik se musí pravidelně obnovovat.
Akustický plašič zvěře na auto se připojuje na autobaterii. Ultrazvuk odstraší nejen kuny, ale další menší hlodavce. Jeho pořizovací cena je vyšší, ale vyšší je i jeho spolehlivost a výdrž.
Akusticko-elektrický plašič dokáže kromě nepříjemného zvuku vetřelce zahnat i elektrickými výboji.
Pachový odpuzovač kun
Akustický plašič kun
i
Máte obavy, že s kunami vyplašíte i svého čtyřnohého miláčka? Stejně jako člověk, ani kočky a psi plašič hlodavců neuslyší. Plašička na kuny do auta funguje na frekvenci kolem 27 000 Hz. Ultrazvuk je také naprosto bezpečný.
Pachový odpuzovač kun do auta – pár tipů k použití
Jestli chcete nejprve zkusit, jestli nezabere levnější a jednodušší pachový odpuzovač kun, máme pro vás pár tipů.
Sprej na kabelech vytváří vrstvičku lepkavého filmu, proto při jeho použití dávejte pozor. Pokud totiž kapičky ulpí třeba na předním skle, odstraníte je jedině benzínem.
Vrstvičku musíte pravidelně obnovovat, doba účinnosti se v závislosti na výrobci pohybuje mezi jedním až třemi týdny (lepší je ale kabely stříkat častěji).
Sprejem můžete vystříkat i podběhy a další exponovaná místa a někdo ho používá i na garáž.
Chcete účinný plašič zvěře na auto? Zkušenosti zákazníků ukazují, že nejlepší je zkrátka použít pachový i akustický odpuzovač kun najednou.
Koupit kvalitní elektronický plašič hlodavců se vyplatí!
Připravte se na to, že opravdu kvalitní elektronický plašič hlodavců na pár stovek přijde. Laciný kunoplaš bez zesilovače nekupujte, i kdyby vypadal jakkoli profesionálně. Jeho výkon bude mizerný. Co má dobrý plašič kun?
Zvýšenou odolnost vůči vodě a teplu.
Možnost napájení ideálně jak z autobaterie, tak ze sítě.
Dostatečně dlouhé napájecí kabely.
Možnost měnit hlasitost a frekvenci, aby si zvířata na zvuk nezvykla.
Jednoduchou instalaci.
Tichý chod.
i
Plašiče napájené ze sítě nebo autobaterie jsou sice dražší, ale mají několikanásobně vyšší účinnost než levný plašič kun do auta na baterie, ale na druhou stranu se může stát, že vám starou a slabou autobaterii po nějakém čase vybijí.
Jak správně umístit akustický plašič kun do motoru?
Optimální místo na plašič kun se v každém autě trochu liší. Při jeho instalaci byste ale měli dodržet pár pravidel.
Plašič umisťujte do motoru tak, aby vám nepřekážel v kontrole a údržbě vozidla.
Měnič by měl být namířený do motoru, aby se zvuk mohl prostorem co nejlépe šířit. I když se ultrazvuk od pevných předmětů odráží, neměl by s žádným z nich být v těsném zákrytu.
Nemiřte jej na odhlučňovací pěnu či polstrování, které signál zeslabují.
Ani voděodolný plašič kun nesmí přijít do styku s tryskající vodou či olejem. Před kapalinami jej ale neochraňujte igelitovým sáčkem – snižuje to jeho účinnost.
Přístroj připevněte k části karoserie, která se při nastartovaném motoru pokud možno nechvěje.
Teplota uchycovacího bodu by také nikdy neměla přesáhnout 80 °C.
Kabely připojte na svorky autobaterie nebo jakoukoli pojistku (ale ne na alternátor či dynamo).
Zbytečně dlouhý kabel zkraťte, nebo jej dobře připevněte, aby nikde nevisel.
Ihned po zapojení by se na zařízení měla rozsvítit kontrolka signalizující, že plašič na kuny funguje.
Nastartujte auto a ověřte si, zda se zařízení automaticky vyplo a zda signál případně nespouští alarm.
i
Kabely jsou zas překousané, izolace vytahaná a vy máte pocit, že jste vyhodili peníze za naprosto zbytečný plašič kun? Diskuze jsou plné nespokojených zákazníků, kteří si jen pořádně nepřečetli návod. Důležitá je trpělivost. Plašič může totiž zabrat až za 3 týdny.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.