Obnovit stránku

AXAGON PCEU-23R SUPERSPEED

4,5
hodnotilo 68 zákazníků
10+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
instalace ve W7 v pohodě dle návodu, dle očekávání funguje jako USB3
Bez problému i na starším MB přes prodloužení sběrnice PCI-e1 kabelem.
Koupeno kvůli low profile, funkčně bez chyby
Rychlá, spolehlivá Má přídavné napájení ze zdroje PC podobně jako disky (s tím souvisí: musí být dost dlouhý napájecí kabel od zdroje s volným konektorem, velmi vhodné je přečíst si předem návod a necpat tam kabel až po instalaci karty)
cena a kompaktibilita
cena
Za tu cenu je to super doplněk do serveru USB 3 a s W2012 jsem nemusel vůůbec nic. Po zasunuti prostě funguje.
levny, maly, celkem rychly (prenos na ext hdd i 100MBps)
pro win10 je nutne stahnout ovladace z webu a restartovat pc, aby to zacalo fungovat. ale to je malickost
nezabírá moc místa využití pro Moley napájení rychlosti na standardu USB 3.0
mohl by být i vnitřní konektor
funguje podle představ běží i na win 10
žádné
Funguje jak má, instalace bez problémů W7 i 8.1
Nenašel jsem
Nevím jestli "superspeed", ale definitivně "OK speed". Nemám problém ani s USB 3 SSD
Levne a snad i bezproblemove, ...
Nefungovalo podle mych predstav
Lze kpírovat z jednoho USB 3.0 portu na druhý plnou rychlostí. U předešlého modelu (AXAGO PCEU-23E Řadič 2x externí USB 3.0 porty do PCIe, chip ETRON, přídavné napájení MOLEX konektorem) to padalo do BSOD - Memory parity error - zkoušel jsem to na více OS, zkoušel jsem to i v jiném slotu. Byl sice o stovku levnější, ale tento má jiný chip.
Mohl by být levnější.
Instalace do XP, Win7 32bit, Win8 64bit bez problémů z přiloženého CD. Není potřeba nic stahovat ze stránky výrobce.
Stránky výrobce c CZ jazyce, byť výrobek je Čína. splňuje mé očekávání (poměr výkon / cena)
funguje dobre, ale nejdrive je treba stahnout ovladece na prilozenem cd jsem je nenasel http://www.axago.cz/cz/servis-a-podpora/ovladace-a-firmware.html
rychlost cena
instalace
dobrý nakonec
Driver měl problém nainstalovat na W7, požadované regedit hack
Výkonnější chip set než u předchozí generace USB řadiče (vzhledově stejného) Bez nutnosti ručně instalovat ovladač USB 3.0 řadič samočinně detekován a aktivován v OS Linux Ubuntu x64 S předchozí generací řadiče iTec jsem měl velké potíže - špatně fungovalo rozpoznání systémem i rozpoznání připojených vnějších zařízení, s tímto je zatím vše zcela OK Naprosto skvělá rychlost ve srovnání s USB 2.0 (to je pravidlem u všech USB 3.0 zařízení). Je to hlavní důvod, proč jsem řadič koupil a instaloval, můj server neměl USB 3.0 Umožňuje připojit externí disky vyšší rychlostí než eSATA (II. gen., 3 Gbit/s), odpadá nutnost pořizovat externí disky s rozhraním eSATA Funguje výborně i s 5m dlouhým aktivním prodlužovacím kabelem USB 3.0 bez externího napájení Dva porty lze snadno rozšířit pomocí USB 3.0 hubu (koupil jsem zároveň s řadičem) V balení je i nízkoprofilová kratší záslepka, kterou lze na řadič velmi snadno přemontovat, drží ji 2 šroubky na kartě USB řadiče Pro můj server je nízkoprofilová záslepka nezbytná, protože standardní PCIe karta se nevejde na výšku, nemusel jsem nic shánět zvlášť Řadič dává zcela nové možnosti počítači/serveru; je k němu nyní možno připojit výkonné periferie: další gigabitový síťový adaptér Ethernet 10/100/1000, rychlé disky a FLASH paměti, USB 3.0 grafické karty a port replikátory, rychlé WiFi moduly atd. Shrnutí: USB 3.0 je naprostá bomba a revoluce v periferiích; řadič toto rozhraní přidává i do PC a serverů starších generací, kde 3.0 dosud chybělo
Zatím jsem na žádné negativní věci nenarazil. Pochopitelně pro plný výkon je nezbytné používat na vnější straně kabely, huby a další komponenty v provedení 3.0, jinak se ztrácí přednost desetinásobného výkonu proti USB 2.0. Ale to není nevýhoda, to je vlastnost, které rád vyhovím.
cena
Během jednoho týdne se mi již 1x stalo, že USB disk nebyl detekován a musel jsem jej odpojit a znovu připojit. Snad jen šotek.
Kartu mi nedetekovala starší základní deska s Intel čipsetem Asus P5Q Pro, takže jsem ji musel vrátit.
WEB7