Elektrické pilníky na paty efektivně odstraňují ztvrdlou kůži a předcházejí jejímu praskání, vzniku otlačenin a puchýřů. Péče o ztvrdlé paty nemusí být dřina jako to bývalo s mechanickými škrabkami na paty. Poradíme vám, jak vybrat výkonnou elektrickou brusku na paty.
Jaký typ brusného válečku by pilník na paty měl mít?
Jemný váleček – slouží k exfoliaci a prevenci vzniku popraskaných chodidel a zrohovatělé kůže.
Hrubý váleček – je vhodný na obzvláště problematické a ztvrdlé paty. V tomto případě zvažte i hlavici z kvalitního materiálu, například s diamantovými krystalky.
Rychlosti rotace válečků se u brusek na paty pohybují od desítek otáček po tisíce, přičemž lepší modely elektrických pilníků disponují dvěma rychlostmi.
Napájení elektrických pilníků na paty
Elektrický pilník na paty do sítě – není vhodný na mokrou pedikúru, ale jeho použití je velmi jednoduché a snadné.
Elektrický pilník na paty s adaptérem – na rozdíl od toho do sítě je vhodný i na mokré použití a zároveň je možné brát ho s sebou na cesty.
Elektrický pilník na paty na baterky – umožňuje opět suchou i mokrou pedikúru, přičemž nejčastěji využívá baterie typu AA, popřípadě AAA.
Důležité je, aby se vám pilník na paty také líbil. Při výběru designu ale přihlížejte na ergonomciké uchopení přístroje, jednoduchost výměny hlavic i snadné čištění hlavic brusky na paty.
Bruska na paty pro mokrou nebo suchou manikúru?
Suchá manikúra – má výhodu v tom, že ji zvládne každý přístroj, ovšem nevýhoda spočívá v tom, že je tato péče nedostatečná pro pokročile ztvrdnutou kůži na chodidlech.
Mokrá manikúra – má tu přednost, že ji lze provádět ve vaně či ve sprše. Nevýhodou mokré péče o chodidla je, že ji neumožňují přístroje do sítě.