Obnovit stránku

Kosmetika pro těhotné: Strie

Jste v očekávání a odpočítáváte každý den, kdy se váš chlapeček či holčička narodí? Ještě než tento krásný okamžik nastane, rozmazlujte sama sebe! Pohoda maminky se totiž přenáší i na vaše nenarozené dítě, takže rozhodně nejde o sobecký akt. V naší nabídce naleznete několik produktů, které vám pomohou v tomto náročnějším období překlenout některé strasti těhotenství tak, aby vás nic neomezovalo a vy jste byla dokonale připravená na narození vašeho potomka.

Největším problémem a zároveň velkým strašákem všech budoucích maminek jsou strie. Strie jsou nevzhledné jizvy, které vznikají díky rychlému roztáhnutí kůže (v případě těhotenství nejčastěji na břiše a bocích i prsou), která popraská. Jakmile jednou strie vzniknou, jen velmi obtížně se jich zbavíte, o to důležitější je prevence. Strie nejsou klasické jizvy, které vznikají poškozením vrchní vrstvy kůže, jde o popraskání elastických vláken pod povrchem kůže. 

Příchod strií bývá často provázen svěděním kůže na ohrožených partiích, v takovém případě (ale ideálně ještě dříve) doporučujeme sáhnout po kosmetických přípravcích, které pomohou kůži se s tímto problémem lépe vyrovnat a co nejvíce snížit riziko strií. 

Pokud preferujete přírodní oleje, WELEDA Těhotenský pěstící olej bude tím pravým pro vás. Obsahuje například mandlový olej a olej z pšeničných klíčků, které zlepšují elasticitu kůže. Clarins Strech Mark Control je zase účinný krém, který slouží nejen jako prevence, ale také pomůže v boji již vzniklých strií. Krém DietEsthetic Stretch Marks Cream slouží také pro prevenci a zároveň bojuje s již vzniklými striemi, zároveň vám také pomůže v nepříjemném svědění, kterým se strie ohlašují. 

Jako prevenci doporučujeme: 

  • Zvýšený pitný režim 
  • Správná životospráva
  • Promazávání ohrožených partií těla včetně masáží 
  • Postupné přibývání na váze (konzultujte s doktorem)
  • Cvičení pro těhotné
P-DC1-WEB18