Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

BenQ Flicker-free


Většina dnešních monitorů na trhu používá pro regulaci intenzity podsvícení tzv. pulsní šířkovou modulaci (PWM - Pulse Width Modulation), která však může mít při delším pohledu na monitor nepříznivý vliv na vaše oči. Přestože toto tzv. "blikání" nemusí být na první pohled patrné, může značně namáhat oči a při delší práci způsobit i jejich poškození. Monitory BenQ vybavené technologií Flicker-free však tímto neduhem netrpí a tak i při delším používání šetří vaše oči.
 

Jak vlastně běžné podsvícení funguje?


Problikávání monitoru vzniká především při použití moderního LED podsvícení, kdy vnitřní kontrolér upravuje jeho intenzitu pomocí pulsně šířkové modulace. To zjednodušeně znamená, že LED diody blikají několikrát za vteřinu a čím je doba jejich sepnutí kratší, tím je nižší intenzita podsvícení. Proto se při snížení jasu začíná objevovat již zmíněné problikávání.

Nepříjemné následky


Je faktem, že dlouhé používání počítače, které vystavuje uživatele neustálému problikávání podsvícení monitoru, vede k závažným poškozením zraku. Toto riziko se tak týká především studentů či různých pracovníků v kancelářích, kteří jsou na práci s počítačem závislí. Tito lidé tak mohou trpět bolestmi hlavy, očí nebo ztrátami koncentrace, což vede ke snížení produktivity práce.

Velká zátěž hlavně pro oči


Začne-li podsvícení na monitoru nepříjemně problikávat, lidské oko začne namáhat čočku, která se neustále snaží zaostřit na místo s téměř neviditelným blikáním, což je prakticky nemožné. Výsledkem je pak bolest očí, jejich předčasná únava a v některých případech i krátkozrakost.
 

Otestujte si váš monitor


Vyzkoušejte si pomocí jednoduchých testů, jestli váš monitor také nepříjemně problikává:
 

  • Mobilní telefon
    Zapněte si na vašem mobilním telefonu aplikaci pro fotografování a namiřte jej na monitor, u kterého snížíte jas na minimum.

  • Ventilátor
    Při tomto ověřování stačí postavit přímo před monitor s jasem na minimu stolní ventilátor. Problikávání pak bude patrné na lopatkách ventilátoru.

Proč se teda pulsně šířková modulace tolik používá?


V dnešní době vysoké konkurence na trhu je potřeba stlačit cenu monitorů na co nejnižší hladinu. Pulsně šířková modulace patří mezi nejlevnější a nejjednodušší způsoby pro řízení intenzity podsvícení a proto je její zastoupení takto rozsáhlé. Existuje ale jiný způsob řízení pomocí stejnosměrného proudu, který je však mnohem náročnější na implementaci. Přesto se však inženýrům firmy BenQ podařilo tuto metodu efektivně zprovoznit a zabudovat ji do svých nových monitorů.
 

Monitory BenQ jsou jiné


Nové monitory firmy BenQ vybavené technologií Flicker-free využívají pro řízení intenzity jasu zcela nový obvod pro zamezení problikávání, který nevyužívá pulsně šířkovou modulaci. Oproti klasickým monitorům tak nejsou vaše oči vystaveny takovému namáhání ani po dlouhodobé práci na počítači. Pro co nejpříjemnější a nejefektivnější práci je proto nejlepší variantou si k počítači či notebooku připojit monitory BenQ s technologií Flicker-free. 

P-DC1-WEB24