Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Blockchainové akcie: blíž, než si myslíme

Krypto bleskovky

Aktualizováno

Krypto Bleskovky

V posledních dnech se ukazuje, že konceptu obchodovatelných equity tokenů se věnují velcí hráči. Ve stručnosti jde o to, že v budoucnu by mohly firmy uvádět své akcie nikoli pouze na tradičních platformách (klasické burzy a brokeři), ale i na blockchainu. Rozdíl oproti dosavadním ICOs by spočíval v tom, že by investoři kupovali skutečné majetkové podíly existujících firem, nikoli tzv. utility tokeny, které často emitenty nezavazují naprosto k ničemu.

Patent na “blockchainové IPO” si nedávno podal bankovní dům JPMorgan Chase & Co. Firma je známá svým negativním postojem vůči kryptoměnám a pozitivním přístupem k “blockchainovým řešením”. Emise firemní ekvity může být jednou z takových aplikací.

O zajištění pozice v tomto potenciálně zajímavém sektoru usilují i etablované kryptoburzy – v posledních dnech oznámily burzy Binance a OKEx, že společně s partnerskými finančními institucemi chtějí spustit platformy pro obchodování “security tokenů”. Termín “security token” odkazuje na právní pojetí – securities jsou regulované finanční instrumenty.

Blockchainové akcie, které před lety byly pouhou teorií v podobě bitcoinových “obarvených coinů”, tak mohou být mnohem blíž, než se zdá. Opírají-li se do vývoje takto velká jména, může být svět akcií během pár let mnohem decentralizovanější, než dnes.

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB28