Brother QL-1110NWB
Specifications
Connection
Connection USB, Wi-Fi
Dimensions
Height 151 mm
Depth 222 mm
Width 170 mm
Weight 1.71 kg
Equipment
Display Without Display
Colour
Colour Black, White
Type
Print colour Black and white
Print technology Direct thermal
Usage To the office
Features
Print resolution 300 DPI
Max. tape width 103 mm
Max. recommended print speed 110 mm/s