Obnovit stránku

Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

Chytré hodinky Sequent podpoří zdravý životní styl

Aktualizováno

Sequent je švýcarský start-up se sídlem v Basileji. Jde o společnost, která vynalezla první chytré samonabíjecí hodinky poháněné automatickým samonatahovacím strojkem. Jaký přínos to má pro ekologii a celkové životní prostředí všude kolem nás? A jak takové samonabíjecí hodinky vlastně v praxi fungují?

Chytré hodinky Sequent podpoří zdravý životní styl – OBSAH

  1. Udržitelnost a dopad na životní prostředí
  2. Revoluční způsob nabíjení hodinek
  3. Představujeme chytré hodinky Sequent Elektron HR NASA
  4. Specifikace hodinek Sequent Elektron HR NASA
  5. Exkluzivní spolupráce značky Sequent s Alza.cz

Udržitelnost a dopad na životní prostředí

Moderní chytré hodinky už nepatří na zápěstí pouze technologickým nadšencům a fanouškům inovací, stává se z nich nedílná součást každodenního života stále většího počtu lidí. Klasické mechanické hodinky si sice stále zachovávají svůj punc elegance, po funkční stránce však zaostávají. Cílem progresivní značky Sequent je potěšit obě skupiny uživatelů.

Mezi další ambiciózní cíle patří osvěta v ochraně okolního životního prostředí. Samotná výroba hodinek Sequent je uhlíkově neutrální, což dokládá certifikát od nezávislé společnosti myclimate.org. Společnost Sequent jde ještě dál a kompenzuje uhlíkovou stopu desetkrát více, než je požadováno. Také hojně využívá upcyklované materiály z odpadu z oceánů a výroby cukrové třtiny a neustále hledá nové způsoby, jak učinit výrobek ekologičtějším.

i

Co je upcyklace?

Upcyklace je proces přeměňování odpadového materiálu nebo nepotřebných produktů v nové materiály či produkty lepší kvality, pro zlepšení hodnot životního prostředí.

Důležitým aspektem značky Sequent je maximální šetrnost k přírodě a uhlíková neutralita. Proto ve spolupráci se švýcarskou nadací Myclimate sadí v Nikaragui 10 stromů za každé vyrobené hodinky, jež vykompenzují desetkrát více uhlíku, než bylo vygenerováno manufakturou. Kromě sázení stromů Sequent pomáhá přírodě také čištěním oceánů od plastů a jejich následnou recyklací na prémiové řemínky pomocí moderních švýcarských technologií.

Pojďme se společně podívat na vskutku zajímavý počin v oblasti nabíjení hodinek, který nemá u konkurence žádné obdoby.

Revoluční způsob nabíjení hodinek

Lidé ve společnosti Sequent kladou velký důraz na ekologii a ochranu životního prostředí. Například všechny nabízené pásky jsou částečně tvořeny i z plastového odpadu nasbíraného v oceánech. Na takový pásek se spotřebují klidně až tři plastové lahve o objemu 330 mililitrů.

Tím největším přínosem směrem k ekologii je však nulová potřeba hodinky Sequent nabíjet pomocí klasického adaptéru. Inženýři v Sequentu totiž vyvinuli unikátní mechanismus, který funguje na bázi přetváření 100% čisté kinetické energie na elektrickou. Každým pohybem ruky se tak baterie částečně dobíjí.

i

Jak funguje samonabíjení Sequent?

Speciální mechanismus využívá energii pohybů lidského těla a převádí ji na energii, kterou lze napájet chytré hodinky. Rotor, který se otáčí uvnitř a vyrábí energii s využitím základního principu gravitace, je vyroben z prvotřídního wolframu. Podobně jako švýcarské automatické hodinky. Samozřejmě platí, že čím více se hýbete, tím více vyrábíte energie. Ovšem není potřeba každý den uběhnout 5 kilometrů. Celá technologie samonabíjení je natolik účinná, že vyrobí dostatek energie potřebné pro všechny funkce hodinek.

Nikdy tak nebudete muset sáhnout po jakékoli nabíjecí stanici. Možná se ptáte, co se stane, když hodinky nebudete nějaký čas nosit. Tohle vůbec nemusíte řešit, protože hodinky Sequent vydrží v pohotovostním režimu až dva roky. A jakmile hodinky opět zvednete, ručičky se automaticky nastaví do správné polohy.

Sequent SuperCharger 2; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Špičková technologie nabíjení mění 100% čistou a neomezenou kinetickou energii na elektrickou.

Pokud si představíte, že takové Apple Watch je nutné nabíjet každý den, za několik let životnosti hodinek jde o pořádnou porci elektrické energie, kterou nebudete potřebovat. A samozřejmě platit. Jasně, z pohledu spotřeby jedné domácnosti půjde o zcela zanedbatelnou částku, ale v součtu za všechny prodané hodinky Sequent lze již počítat s poměrně signifikantní úsporou na straně spotřeby elektrické energie.

Představujeme chytré hodinky Sequent Elektron HR NASA

Společnost Sequent uvádí na trh novou kolekci chytrých samonabíjecích hodinek Elektron vyrobených z titanu. Tedy z nejpevnějšího a nejlehčího pouzdra, které lze v této oblasti použít. Ciferník je navíc vybaven solárně napájenými indexy, které ve tmě svítí, což hodinkám Sequent Elektron HR NASA dodává dokonalou čitelnost a futuristický dojem.

Sequent Elektron HR NASA; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Atraktivní designové provedení hodinek Sequent Elektron HR NASA.

Všechny hodinky jsou vybaveny nejnovější technologií samonabíjecího strojku SC 2.2, která přeměňuje pohyb těla na elektrickou energii a dodává hodinkám prakticky nekonečnou rezervu energie. V případě, že je plně nabité odložíte, zůstanou v pohotovostním režimu více než 1 rok. Sequent Elektron HR NASA disponují jedním z nejpřesnějších automatických strojků, které byly kdy vyrobeny (s přesností ±0,3 sekundy denně). Čím více se budete pohybovat, tím více se vám hodinky Sequent budou dobíjet. Pokud nebudete aktivní, při 40 % baterie se vypne Bluetooth, ovšem nadále se vám budou počítat kroky, a pod 20 % přejdou hodinky do režimu pouze zobrazování času.

Důležitým prvkem každých chytrých hodinek je pochopitelně ciferník. V případě Sequent Elektron HR NASA je průměr kulatého ciferníku celých 42,1 mm, díky čemuž je zaručena dostatečná čitelnost i během sportovních aktivit. Ty jsou mimochodem měřeny po celou dobu nošení hodinek. Ať už jde o kroky, vzdálenost, spálené kalorie, nebo klidový režim v podobě délky spánku. Ten je pochopitelně důležitý pro správné fungování lidského těla. A je dobré vědět, jak hodně (nebo naopak málo) reálně spíte.

Sequent Elektron HR NASA; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Korunka slouží k pohodlnému ovládání základních funkcí. Na vše ostatní je k dispozici mobilní aplikace.

Z pohledu ovládání si vystačíte s korunkou, která zároveň funguje i jako potvrzovací tlačítko. Vše ostatní se řeší prostřednictvím mobilní aplikace Sequent Oxygo. Ta je pochopitelně k dispozici pro Android a iOS.

Sequent Elektron HR NASA; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Mobilní aplikace je důležitou součástí hodinek Sequent Elektron HR NASA.

Funkční výbavu pak zvýrazňuje senzor pro monitorování srdeční frekvence, což je ve spojení se sledováním sportovních aktivit důležitá přidaná hodnota. Výrobce zajímavým způsobem vyřešil přesné měření vzdálenosti. Klasický integrovaný GPS modul však nešlo vzhledem k vysokým energetickým nárokům použít. Proto hodinky používají GPS modul ve spárovaném telefonu, což s sebou pochopitelně nese tu nemilou věc, že například při běhání je nutné mít telefon u sebe v kapse. Nicméně mnoho běžců tak funguje zcela normálně a z telefonu poslouchají hudbu nebo ho mají z bezpečnostních důvodů.

Specifikace hodinek Sequent Elektron HR NASA

Již jsme zmínili, že hodinky Sequent SuperCharger 2.1 lze pořídit ve třech rozdílných variantách. Podívejte se na přehledné srovnání klíčových parametrů.

Model Sequent Elektron HR NASA
Průměr ciferníku 42,1 mm
Materiál pouzdra titan
Materiál sklíčka safírové
Hmotnost 75 g
Dotykový displej
Senzor tepové frekvence
Monitoring spánku
Vodotěsnost 50 m (5 ATM)
Typ řemínku textilní
Vyměnitelný řemínek
GPS
e-GPS ze spárovaného telefonu
Výdrž baterie neomezená
Kompatibilita iOS, Android
Cena 15 799 Kč

Exkluzivní spolupráce značky Sequent s Alza.cz

Jsme rádi, že se nám se švýcarskou společností Sequent podařilo navázat velmi úzkou spolupráci. Myslíme si totiž, že Sequent zajímavým způsobem spojuje tradiční hodinářství se špičkovými chytrými technologiemi a poskytuje milovníkům hodinek „švýcarský způsob“ výroby chytrých hodinek. Hodinky společnosti Sequent jsou proto k dostání exkluzivně jen na Alza.cz.

i Mohlo by vás zajímat

Chytré hodinky Sequent Elektron HR NASA jsou ručně montovány ve Švýcarsku – z odolného, ale zato lehkého titanu, disponují safírovým sklem a doslova vám vyrazí dech tím, že jsou samonabíjecí. A navíc vás potěší nadstandardní přístup výrobce k ekologii a ochraně životního prostředí.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB07