Obnovit stránku

Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

Čistička vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home (RECENZE)

Aktualizováno • Autor: Ivona Hroníková

V domácí recenzi jsme pro vás otestovali čističku vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home, která se dle parametrů řadí mezi nejlepší na trhu. Jak si vedla během dvouměsíčního testování v domácnosti, kterou obývá alergik? Pomohla vyčistit vzduch natolik, aby zmírnila projevy alergie na prach, roztoče a pyly? Čtěte dále.

Masážní přístroj Rowenta

Čistička vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home (RECENZE) – OBSAH

 1. Kdy a kde probíhalo testování čističky vzduchu Rowenta
 2. Parametry čističky vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home
 3. Design čističky vzduchu a její uvedení do provozu
 4. Funkce, vlastnosti a využití čističky vzduchu Rowenta
 5. Údržba čističky vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home
 6. Celkové hodnocení a výsledky Rowenta PU8080F0 Pure Home

Kdy a kde probíhalo testování čističky vzduchu Rowenta

Čističku vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home jsem testovala téměř dva měsíce v našem rodinném domě, který kromě mě a manžela obývají také dvě děti a pes. Na testování jsem byla více než vhodný kandidát, protože bez čističky vzduchu mohu jen těžko fungovat – řadím se mezi alergiky a astmatiky, takže čistička je pro mě nezbytností. Čističku vzduchu mám jak v obývacím pokoji, tak i v ložnici, ale jde o starší modely z levnější cenové relace, takže jsem se na moderní a výkonnou čističku Rowenta PU8080F0 Pure Home skutečně těšila, a to i vzhledem k nástupu pylové sezóny.

<

Parametry čističky vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home

Čistička vzduchu Rowenta se už podle parametrů řadí mezi nejvýkonnější čističky na trhu. Zvládne vyčistit vzduch i ve skutečně velkých místnostech, nabízí 10 úrovní rychlosti, disponuje účinnými filtry, časovačem a třemi režimy filtrace vzduchu. Díky odnímatelnému indikátoru znečištění vzduchu Air Quality Box můžete snadno zjistit úroveň znečištění vzduchu kdekoliv v domě, aniž byste museli čističku přesouvat. Samozřejmostí je nejmodernější ovládání pomocí aplikace a kolečka pro snadné přesouvání.

Parametry čističky vzduchu

Parametry Rowenta PU8080F0 Pure Home
Rychlost filtrace 515 m3/h
Příkon 60 W
Počet rychlostí 10
Oblast účinnosti 200 m2
Senzory částice a plyn
Časovač až 8 hodin
Počet filtrů 4
Hlučnost 32 dB(A) (nejnižší)
Rozměry 40 × 44 × 80,5 mm

Čistička vzduchu Rowenta disponuje čtyřmi filtry

Tato čistička vzduchu využívá hned čtyři filtry. Předfiltr zachycuje prach, vlasy, chlupy a vlákna, filtr s aktivním uhlím si pak poradí s organickými těkavými látkami, pachy a plyny. Dalším stupněm je filtr Allergy+, který zachycuje drobné částice, pyl, roztoče, zvířecí alergeny, plísně, bakterie a viry. Posledním filtrem je NanoCaptur+, který dokáže zachytit formaldehyd.

Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze
Čistička potěší nadčasovým designem.

Design čističky vzduchu a její uvedení do provozu

Po rozbalení zásilky na mě čekala čistička vzduchu ve velmi příjemném a moderním designu. Čistička je vyvedena v bílé barvě se stříbrným lemováním, díky čemuž hladce zapadne do naší domácnosti. Ovládací panel čističky se skládá z tmavších dotykových ikon a odnímatelného indikátoru Air Quality Box, jehož celá horní část je vyvedena v podobě barevného LCD displeje. Čističku zdobí žebrování, které ještě více podtrhuje její moderní a nadčasový design.

i

Kromě samotné čističky vzduchu byl v balení samozřejmě také návod v českém jazyce, praktický obrázkový návod a také všechny potřebné filtry.

Uvedení čističky vzduchu do provozu bylo nesmírně rychlé a jednoduché. Spotřebič jsem vybalila, zkontrolovala, dle návodu zkontrolovala, zda jsou správně instalované filtry, přidala k nim NanoCaptur+ filtr a mohla jsem jej ihned zapnout. Později jsem čističku ještě připojila na Wi-Fi, abych ji mohla ovládat pomocí mobilní aplikace. Ani toto připojení nebylo nijak zdlouhavé – stačí si stáhnout aplikaci Rowenta Pure a ta už vás sama navede k připojení čističky vzduchu. Celé zprovoznění čističky trvá méně než pět minut, což je skvělé.

Funkce, vlastnosti a využití čističky vzduchu Rowenta

Rowenta Air Quality Box

Po uvedení čističky do provozu jsem se hned mohla pustit do zkoušení všech jejích funkcí a vychytávek. Tou nejzajímavější je pro mě jednoznačně odnímatelný senzor kvality vzduchu Rowenta Air Quality Box. Pokud jsem chtěla zjistit kvalitu ovzduší v jednotlivých místnostech či patrech, stačilo na senzor, který je umístěn v polovině ovládací části čističky, jednoduše zatlačit, vyjmout jej a přenášet jej po domě. Pomocí ovládacího tlačítka OK senzor během přibližně dvacet vteřin změřil hodnoty znečistění vzduchu a já tak snadno věděla, jestli mám čističku do místnosti přesunout. Samotné měření si pak můžete pomocí šipky prohlédnout do detailů, jak je vidět na obrázku níže.

Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze
Odnímatelný a přenosný Air Quality Box.

Režimy čističky vzduchu

Čistička vzduchu je vybavena třemi režimy provozu. Prvním je denní automatický režim AUTODAY, druhým noční automatický režim AUTONIGHT, který sníží hlučnost čističky na minimum, takže ji můžete mít v provozu i přes noc aniž by vás rušila. Posledním je speciální režim proti alergenům, který zvýší citlivost snímačů a také rychlost čističky vzduchu. Ze začátku testování jsem používala spíše denní režim, s nástupem pylové sezóny ale u mě začal převládat právě režim proti alergenům.

Funkce čističky vzduchu

Čistička vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home nabízí hned deset rychlostí ventilátoru. Ty si můžete zvolit jak manuálně, tak je nechat na samotném přístroji, který je sám vybere podle měření a nastaveného režimu. Další praktickou funkcí je časovač, jenž vám umožní nastavit si dobu čištění vzduchu v rozmezí 1, 2, 4 nebo 8 hodin.

Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze
Ovládací panel čističky vzduchu.

Ovládání čističky vzduchu Rowenta

Čističku vzduchu můžete ovládat manuálně pomocí ovládacího panelu, nebo prostřednictvím aplikace. K manuálnímu ovládání slouží dotykové ikony a displej odnímatelného senzoru kvality vzduchu. Celkem najdete na ovládacím panelu šest ikon. Na levé straně se nachází dotykové tlačítko pro zapnutí/vypnutí, kontrolka Wi-Fi a tlačítko pro nastavení časovače. V pravé části je pak tlačítko pro nastavení rychlosti, denního či nočního režimu a režimu proti alergenům. Tento způsob je ovládání je plnohodnotný, čističku tak můžete plně využívat i bez aplikace.

Aplikace Rowenta Pure Air

Aplikace Rowenta Pure Air je dostupná v App Store pro iOS či v Google Pay pro mobilní telefony s operačním systémem Android a je kompletně v českém jazyce. Po jejím stažení vás sama provede připojením. Nejprve je třeba přihlásit se ke svému Rowenta účtu nebo vytvořit nový, poté přidat čističku vzduchu a nakonec ji připojit na vaši Wi-Fi síť tak, že zmáčknete ikonku Wi-Fi na čističce a v telefonu či tabletu zadáte heslo k vaší domácí síti. Veškerá tato nastavení jsou snadná a lehce je zvládnou i nepříliš technické typy lidí.

Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze
Aplikace poskytuje přehled o kvalitě vzduchu vevnitř i venku.

Po připojení k Wi-Fi síti můžete čističku vzduchu ovládat přes aplikaci, a to i když nejste zrovna doma. Aplikace nabízí také praktické informace o kvalitě venkovního vzduchu a aktuálních alergenech. Nastavit si můžete jak dobu čištění vzduchu, tak režim a rychlost.

Velmi praktická je funkce plánování, kde si můžete nastavit čištění vzduchu pro jednotlivé dny v týdnu a v jakýchkoliv hodinách. Čistička tak může bez vaší asistence pracovat ve chvílích, kdy nejste doma. V neposlední řadě v aplikaci najdete přehledné informace o stavu filtrů.

Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze
Plánování čištění vzduchu je praktické.

Údržba čističky vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home

Jak už jsem zmiňovala výše, čistička vzduchu je vybavena čtyřmi filtry, kterým je potřeba věnovat péči. Demontáž i montáž filtrů je velmi jednoduchá – stačí odklopit část zadní stěny čističky, uvolnit zámek a celou filtrační soustavu jednoduše vyjmete.

Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze
Přístup k filtrům je velmi komfortní.
 • Předfiltr je vhodné čistit přibližně každé dva týdny, a to pomocí hadříku nebo vysavače. Mně se jednoznačně osvědčil druhý způsob, který je rychlý a efektivní.
 • Filtr s aktivním uhlím a Allergy filtr byste měli vyměnit jedenkrát ročně.
 • Filtr NanoCaptur+ vyměňte při změně barvy.
   

i

   

Předfiltr, filtr s aktivním uhlím a Allergy filtr tvoří filtrační soustavu 3v1.

Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze Rowenta PU8080F0 Pure Home recenze
Filtry čističky vzduchu a jejich údržba.

Celkové hodnocení a výsledky Rowenta PU8080F0 Pure Home

Po celou dobu testování jsem byla s čističkou maximálně spokojená. Ačkoliv začala pylová sezóna, má alergie se zatím nijak nezhoršila a rýma se nedostavila, což se mi přechozích několik let nestalo a přisuzuji to právě účinnější čističce vzduchu.

Jelikož jsem hračička, velmi se mi líbí ovládání přes aplikaci a samozřejmě také vyjímatelný senzor kvality vzduchu, díky kterému jsem mohla bez námahy kontrolovat vzduch po celém domě. Pokud bylo třeba čističku převést do jiné místnosti, díky praktickým kolečkům jsem se nijak nenadřela.

Kromě účinnosti jsem ocenila i snadné ovládání, volbu ze tří režimů a velmi tichý chod i v nejvyšší rychlosti – s mojí původní čističkou vzduchu se hlasitost nedá absolutně srovnat a Rowenta PU8080F0 Pure Home je oproti ní téměř neslyšná. Na této čističce vzduchu se mi skutečně líbilo úplně vše, od jejího designu přes účinky až po moderní provedení. Rozhodně bych ji doporučila každému alergikovi i všem těm, kdo chtějí mít doma svěží a především zdravý vzduch.

Rowenta PU8080F0 Pure Home

Rowenta PU8080F0 Pure Home

Čističky vzduchu

Čistička vzduchu s účinností 99,9 % zbaví domov nečistot ze vzduchu, jako jsou plísně, alergeny, prach, kouř a další. Disponuje 3 provozními rychlostmi včetně tichého režimu, indikátorem výměny filtru a praktickým časovačem. Odnímatelný Air Quality Box lze od čističky vzduchu odpojit a detekuje tak znečištěné ovzduší kdekoli ve vaší domácnosti, aniž byste museli přesouvat celou čističku vzduchu. Díky mobilní aplikaci Pure Air můžete kdykoli sledovat, hlídat a užívat si dokonale personalizované čištění vzduchu.

Klady

 • Znatelná účinnost
 • Jednoduché ovládání a obsluha
 • Odnímatelný senzor kvality vzduchu
 • Snadné převážení díky kolečkům
 • Praktická aplikace
 • Nízká hlučnost
 • Několik rychlostí
 • Noční režim
 • Režim proti alergenům

Zápory

 • Vyšší cena

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB17