Četba před spaním – leporelo s kouzelnou baterkou
DĚTSKÁ

Četba před spaním – leporelo s kouzelnou baterkou

Usínání a uspávání je velké téma pro rodiče dětí všech věků. Odborníci se v radách pro nespavce shodují, že důležitý je stálý rituál před spaním. Činnost, při níž se dítě zklidní. Že jsou k tomu stránky knih vhodnější než displeje, je zřejmé už proto, že nevyzařují modré světlo. Přitom nemusí jít o prosté předčítání pohádek. Společná četba může být více interaktivní. Například v leporelech s kouzelnou baterkou, jako je Dobrou noc, kočičko. Pomocí kartonové svítilny, která se zasunuje pod fólii přímo do stránek, dítě hledá zvířecí kamarády v různých scenériích. Vy mu při tom budete číst verše – zklidňující, opakující se, uspávající… Leporela z této řady jsou u dětí i rodičů velmi oblíbená.

MiniPEDIE umožňují dětem objevovat svět
LEPORELO

MiniPEDIE umožňují dětem objevovat svět

MiniPEDIE, řada leporel s pohyblivými prvky, vychází v Česku od roku 2015. Doposud nabrala nespočet přírůstků a rozrostla se do podkategorií, jako jsou MiniPEDIE s puzzle, POP-UP nebo veršované příběhy. Základní řada Objevujeme svět! však stále hraje prim. Sází na jednoduché zpracování – barevné ilustrace a černé popisky na bílém podkladu. Má kompaktní čtvercový formát, a hlavně pohyblivé prvky, které skutečně fungují! Nezadrhávají se a pro děti je radost je zkoušet a hrát si s nimi stále dokola. Právě taková je i MiniPEDIE Objevujeme svět! Mláďátka. Kdo si hraje u maminky kočky? Kdo se vylíhne z vajíček maminky slepice? Zvířata a mláďata, to je zkrátka téma, které se neomrzí.

Pracovní sešit Kumon zaměřený na kreslení
TVOŘENÍ PRO DĚTI

Pracovní sešit Kumon zaměřený na kreslení

Japonský systém sešitů Kumon je primárně určen předškolákům a je navržen tak, aby co nejvíce rozvíjel jejich potenciál pro vzdělávání na dalších stupních. Postupuje se při něm po malých krůčcích, od jednoduchých dovedností po ty komplexní. Můj pracovní sešit Učím se s pastelkami leží v centru systému Kumon. Pokud vaše dítě začíná kreslit, v tomto sešitu se naučí, jak pracovat s pastelkami, čímž si posléze zlepší i schopnost používat tužku a získávat další psací dovednosti. Postupně rostoucí obtížnost umožňuje dítěti, aby uspělo každý den, což ho podporuje v motivaci. Co po dokončení? S dítětem jeho úspěch oslavte, odměňte ho diplomem na konci sešitu a podívejte se zadní obálku Kumonu, která vám napoví, jaký sešit v tomto systému následuje.

Zpomal – kniha, která učí děti všímavosti
DĚTSKÁ

Zpomal – kniha, která učí děti všímavosti

V knihách Zpomal děti zaměřují pozornost na přítomný okamžik a zázraky přírody. Na vše se dá podívat zblízka a POMALU. Zpomal a rozhlédni se je poeticky ilustrovaná encyklopedie, přinášející jiný druh zážitku. Směřuje pozornost čtenářů od ruchu a shonu ke ztišení a vnímání toho, co se skutečně děje. Pod nohama i nad hlavami. A že toho je! Zpomal a rozhlédni se upozorňuje na vznik sněhové vločky, hlemýždě, kterak se stahuje do ulity, anebo semínka unášená větrem. Nabízí možnost sblížit se s tvory, pro něž je příroda domovem. Pozorujte čiperné mravence, sledujte, jak po dešti vylézají houby anebo jak kolibřík usrkává nektar. Zdá se vám to obyčejné? Přesvědčte se o opaku a ponořte se do nádherných ilustrací. Přijměte přístup Zpomal za svůj.

Interaktivní leporela s pohyblivými prvky nejen ke čtení před spaním, stejně jako pracovní sešity pro předškoláky a encyklopedie o přírodě najdete v nabídce dětských titulů od nakladatelství Svojtka & Co. Krásně ilustrované knihy vynikají kvalitním zpracováním a poskytují dětským čtenářům poučení a zábavu na dlouhé zimní chvíle.