Obnovit stránku

D-Link DGS-1210-28P

-14%
10 499 Kč
8 999 Kč
7 437 Kč bez DPH

D-Link DGS-1210-28P

Nejnovější generace switchů D-Link Smart Managed reprezentuje vysoký výkon, pokročilé funkce i energeticky efektivní provoz. Nabízí více možností správy, rychlé nasazení i bezpečnost. Výborně zapadne do podnikových sítí s datovými stanicemi i jako páteřní prvek vaší sítěOptimalizovaný je například i pro segmentaci sítí pomocí VLAN, zprostředkuje komunikaci mnoha IP kamer či masivní nasazení VoIP zařízení. Postará se, aby přenos z těchto zařízení byl vždy spolehlivě hladký a stabilní.

Klíčové vlastnosti síťového switche D-Link DGS-1210-28P

  • Síťový prvek od uznávaného světového výrobce
  • Vhodný pro menší kanceláře, ale i větší firemní sítě
  • 24× gigabitových portů + 4× gigabitové Combo porty RJ-45/SFP
  • PoE+ (802.3af) napájení na 24 portech
  • Maximální napájecí výkon až 193 W
  • Plná podpora IPv6 a pokročilé sady L2 funkcí
  • Podpora L3 statického routingu
  • Lze nainstalovat do 19" rozvaděče
  • Administrace z webového rozhraní nebo pomocí SNMP příkazů
  • Podpora Dual Image a Dual Configuration

D-Link Smart switch s pokročilou sadou technologií

Switch D-Link DGS-1210-28P nabízí podporu IPv6 a pokročilou sadu L2 funkcí, jako jsou virtuální sítě VLAN, funkce kvality služeb QoS, LACP agregace linek, IGMP Snooping pro provoz multicast videa, Spanning Tree protokoly STP/RSTP/MSTP pro kruhové topologie, bezpečnostní funkce 802.1x Radius či ACL. L3 statický routing umožňuje  směrování mezi VLAN sítěmi a dovoluje nastavit čtyři IP rozhraní (4 IP Interfaces). Kapacita routovací tabulky je 124 IPv4 resp. 50 IPv6 záznamů. Switch tedy poskytuje vše, co vyžaduje nasazení v moderních počítačových sítích. Jak z pohledu bezpečnosti, tak i v rámci rychlosti a stability.

Switch vhodný pro IP telefony a IP kamery

Funkce Voice VLAN detektuje připojení IP telefonů a přiřazuje je automaticky do samostatné VLAN s vyšší prioritou. Novinkou je unikátní Surveillance mód, který pomocí MAC adres, LLDP a ONVIF protokolů dokáže detekovat prvky IP kamerových systémů (IP kamery, NVR) od různých výrobců a automaticky je přiřadit do oddělené video-VLAN s vyšší prioritou. Přepínač zobrazí topologii sítě také přímo ve webovém rozhraní přepínače. Výrazně se tak zjednodušuje a urychluje nasazení a správa firemní sítě a IP kamerových systémů.

Široké možnosti správy

Správa přepínače D-Link řady DGS 1210 probíhá z intuitivního webového rozhraní nebo pomocí SNMP příkazů. Kompaktní sada Telnet CLI příkazů umožňuje základní nastavení přepínače (nastavení IP adresy, hesla, reset, reboot, ping, upgrade FW, nahrání/zálohování konfigurace, show, debug). Podpora Dual Image a Dual Configuration umožňuje nahrání dvou firmwarů nebo konfiguračních souborů do přepínače. Upgrade firmwaru nebo změnu v nastavení sítě proto není nutné provést okamžitě, ale lze ji odložit. 
K dispozici je také bezplatný softwarový nástroj D-Link Network Assistant (DNA), který nabízí základní správu a dohled nad více přepínači v síti. Nástroj DNA prohledá síť a najde přepínač i v případě, kdy jeho IP adresa (např. defaultní IP adresa) není ve stejném L2 segmentu. Následně lze provést základní nastavení, rozdělení přepínačů do pracovních skupin a hromadnou správu, upgrade či zálohu.
V rozsáhlých podnikových sítích je možné spravovat přepínače centrálně pomocí pokročilé NMP plaformy D-View 7 (zdarma pro 25 zařízení, více info a online demo na http://dview.dlink.com).

Omezená doživotní záruka

Společnost D-Link rozšiřuje záruku u svých produktů. Po krátké registraci totiž získáte tzv. omezenou doživotní záruku, která platí celých 5 let po ukončení prodeje (tj. po ohlášení End of Life). Zaregistrujte své zařízení do 30 dnů od zakoupení na samoobslužném portálu společnosti D-Link a postupujte dle instrukcí.

Parametry a specifikace

Rozměry

Šířka 440 mm
Výška 44 mm
Hloubka 250 mm

Typ a funkce

Typ Rack
Funkce PoE (Power over Ethernet), QoS (Quality of Service), Spravovatelnost (smart switch, web manageable), VLAN (virtual local area network), L2, L3 (směrovač)

Rychlost

Přepínací kapacita 56 Gb/s
Přenosová rychlost LAN portů 1 Gbit
Paketová kapacita (64B pakety, v milionech paketů/s) 41,7 ks

Hmotnost

Hmotnost 3 750 g

Porty

RJ-45 24 ks
SFP 4 ks
10/100/1000Base-T 24
Kód:  NN313f22
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  DGS-1210-28P
Odkazy: Stránky výrobce
P-DC1-WEB23