Obnovit stránku

D-Link DGS-1510-20

-8%
6 799 Kč
6 279 Kč
5 189 Kč bez DPH

D-Link DGS-1510-20

D-LINK DGS-1510 je řada switchů pro malé a střední firmy, kde se vyžaduje například L3 statické směrování, virtuální a hlavně fyzické stohování. Řada je na fyzické stohování připravena 10gigabitovými konektory SFP+ pro napojení na hlavní části sítě a vytvoření hromadného zásobníku. Dokonce lze takto spojit až 6 jednotek a získat 288 gigabitových portů v jediném stohu, které bude snadné hromadně konfigurovat, spravovat a odstraňovat případné problémy.

Klíčové vlastnosti

  • Gigabitová síť s podnikovými funkcemi a managementem
  • Optimalizované pro živé přenosy videa a hlasu
  • 2× 10gigabitové SFP+ porty (fyzické stohování / uplink)
  • Rozšířené možnosti 2. vrstvy pro spolehlivost sítě
  • Efektivní hospodaření s energií (D-Link Green 3.0)
  • Pokročilé zabezpečení a ochrana proti zahlcení

Pokročilé funkce Virtual Stacking a Static Routing

Řada DGS-1510 obsahuje pokročilé funkce, jako je například Virtual Stacking a Static Routing. Virtuální stohování snižuje počet IP adres potřebných ke konfiguraci až 32 zařízení v síti, která se budou zobrazovat jako jedna jednotka s jednou IP adresou. Tím podstatně zjednodušuje správu sítě. Při statickém směrování jsou trasy IP ručně zadávány do směrovací tabulky, která umožňuje komunikaci mezi různými skupinami uživatelů v různých segmentech VLAN. Přepínač je schopen přímo spravovat směrování mezi VLAN, takže síť běží rychleji a efektivněji. Protože switch může kompletně spravovat interní směrování, síťový směrovač může být přiřazen pouze k externímu směrování.

Splehlivý provoz s IGMP Snooping, Port Mirroring, Spanning Tree a LLDP

Přepínač je vybaven kompletní sadou funkcí na 2. vrstvě (L2) včetně IGMP Snooping, Port Mirroring, Spanning Tree a Link Layer Discovery Protocol (LLDP). IEEE 802.3x Flow Control zajistí serverům přímé spojení. Mezi funkce pro údržbu sítě patří detekce smyček (Loopback Detection) a diagnostika kabelů. Loopback Detection se používá pro detekci smyček vytvořených určitým portem a automaticky odpojuje ovlivněný port nebo VLAN segment. Diagnostika kabelů slouží síťovým administrátorům pro rychlé otestování kvality metalických kabelů a také pro určení typu závady kabelu.

Hladké přenosy VoIP s Auto Voice VLAN a Auto Surveillance VLAN

D-LINK DGS-1510 je ideální pro nasazení v prostředí VoIP, protože podporuje Auto Surveillance VLAN (ASV) a Auto Voice VLAN, které jsou nejvhodnější pro nasazení VoIP a monitoringu. Auto Surveillance VLAN je nová technologie pro sloučení datových a video přenosů prostřednictvím jediného přepínače. Šetří tak náklady na hardware a infrastrukturu. Systém ASV také zajišťuje videa v reálném čase bez ohrožení hladkosti přenosu konvenčním síťovým přenosem tak, že poskytuje ASV přednost před ostatními pakety.

Bezpečnostní funkce ACL, RADIUS, DHCP Server Screening…

Inovativní D-Link Safeguard Engine chrání přepínač před zahlcením nežádoucím provozem nebo vyvolaným virovými útoky. Kromě toho přepínač podporuje přístupové seznamy ACL (Access Control Lists) a 802.1X autentizaci podle portů přes externí RADIUS servery. Vazba IP-MAC-port umožňuje administrátorům sledovat lokaci IP adres spojením zdrojové IP adresy s příslušnou MAC adresou a zdrojovým portem. Pro další zvýšení bezpečnosti je k dispozici DHCP Server Screening, která filtruje pakety pirátských DHCP serverů z uživatelských portů, aby se zabránilo neoprávněnému přidělování IP adres.

Technologie D-Link Green 3.0

Inovativní technologie pro úsporu energie neomezují provozní výkon a funkčnost. Řada DGS-1510 obsahuje souhrn funkcí D-Link Green 3.0, která zahrnuje úsporný režim, inteligentní řízení chlazení, snížené vyzařování tepla a detekci délky kabelu. Zahrnuje to i možnost naplánovat, kdy vypnout LED a porty, pokud se nepoužívají, a kdy je přepnout do režimu hibernace. Přepínač také detekuje délku připojených kabelů, aby automaticky upravil spotřebu energie tím, že šetří energii na kratších kabelových přípojkách. Také šetří energii podle stavu spojení, což drasticky snižuje spotřebu energie tím, že automaticky porty bez přenosu uspí.

5,0
Hodnotil 1 zákazník
10+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje
1
uživatelská recenze
?
neznámá reklamovanost
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Typ a funkce

Funkce QoS (Quality of Service), Spravovatelnost (smart switch, web manageable), Stohovatelnost (stackable), VLAN (virtual local area network), L2, L3 (směrovač)

Rychlost

Přepínací kapacita 76 Gb/s
Přenosová rychlost LAN portů 10 Gbit
Paketová kapacita (64B pakety, v milionech paketů/s) 56,54 ks

Hmotnost

Hmotnost 1 240 g

Porty

RJ-45 16 ks
SFP 4 ks

Rozměry

Šířka 280 mm
Výška 44 mm
Hloubka 180 mm
Kód:  NN749e
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  DGS-1510-20
Odkazy: Stránky výrobce
P-DC1-WEB17