Obnovit stránku

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Vliv dentální hygieny na průměrnou délku života zubů

Aktualizováno

Dentální hygiena není jen kosmetická či zkrášlovací procedura a mnoho lidí má o jejím významu zkreslené představy. V minulosti se mnohdy přehlížela a zanedbávala, tudíž je to právě starší generace, která nyní pociťuje důsledky nesprávné péče o chrup a dutinu ústní. Zubní kazy, záněty dásní a především paradentóza patří mezi hlavní onemocnění, se kterými se řada lidí potýká a kterým právě pravidelná a důsledná dentální hygiena pomáhá předcházet.

OZP příspěvek na dentální hygienu

Vliv dentální hygieny na průměrnou délku života zubů – OBSAH

  1. K čemu slouží dentální hygiena?
  2. Jak probíhá dentální hygiena?
  3. Jak využít příspěvek na dentální hygienu?

i

Využijte příspěvek Oborové zdravotní pojišťovny!

Víte, že na dentální hygienu přispívají i některé zdravotní pojišťovny? Například Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) přispívá na dentální hygienu svým pojištěncům až 2 000 Kč ročně, vždy 1 000 Kč na jedno pololetí.

K čemu slouží dentální hygiena?

Jak již bylo zmíněno, pravidelná profesionální dentální hygiena slouží hlavně jako prevence, a pomáhá tedy předejít zubnímu kazu, nepříjemné paradentóze i zánětu dásní, kterým dle statistik trpí až devadesát procent populace. Jejím hlavním úkolem je odstranění zubního kamene, který stojí za původem většiny onemocnění, a odstranění pigmentových skvrn pro zářivý úsměv. Všeobecně se doporučuje navštívit dentálního specialistu minimálně 2× ročně, v případě potřeby i častěji. 

Jak probíhá dentální hygiena?

Jestliže se chystáte k návštěvě dentální hygieny poprvé, nemusíte se ničeho obávat. Ujme se vás sám zubní lékař, případně specialista na dentální hygienu. Ten zjistí stav vašeho chrupu, doporučí postup celého procesu a poskytne vám podrobnou instruktáž o tom, jak správně pečovat o chrup v domácím prostředí. Součástí celého školení je také správný výběr zubního kartáčku, mezizubních kartáčků, dentální nitě i ústní vody pro dokonalou prevenci proti zubnímu kazu.

Dentální hygiena
S dentální hygienou je vhodné začít již od dětství.

Jak využít příspěvek na dentální hygienu?

Dentální hygienu si většinou hradí sám pacient, avšak některé zdravotní pojišťovny poskytují na tuto službu příspěvek. Například Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) přispívá na dentální hygienu svým pojištěncům až 2 000 Kč ročně, vždy 1 000 Kč na jedno pololetí. Zároveň mají její pojištěnci možnost využít chytrou online aplikaci VITAKARTA, přes kterou si mohou nechat proplatit zakoupené dentální pomůcky u lékaře či v lékárně.

Krásné a zdravé zuby jsou naší vizitkou, proto rozhodně nezanedbávejte pravidelnou návštěvu dentální hygieny.

P-DC1-WEB14