Detektory vám pomohou komplexně zabezpečit domácnost. Zvukový signál vás upozorní na nezvané hosty, šířící se požár či unikající vodu, stejně jako na všemožné nebezpečné plyny. Detektor kovů ve zdi pak spolehlivě odhalí kabely, díky čemuž na ně při vrtání nenarazíte. Která další čidla najdete v nabídce?
Detektory v různých kategoriích budou mít samozřejmě odlišné parametry. Ať už ale vybíráte čidlo pro jakékoliv účely, vždy se zaměřte na zdroj napájení a způsob připojení.
Čidlo na baterie nabízí větší volnost při instalaci. Je ale nutné, aby mělo indikaci stavu baterie.
Čidlo do zásuvky se nevybije. Dobré je, pokud disponuje záložními bateriemi kvůli výpadku elektřiny.
Autonomní detektor funguje zcela samostatně.
Detektor pro centrální jednotku lze kabelem či bezdrátově napojit na domovní alarm.
i
Detektory pro chytrou domácnost spolupracují s ostatními inteligentními zařízeními a lze je ovládat v mobilní aplikaci vašeho telefonu. Dejte ale pozor na kompatibilitu.
Detektor kovů je nenahraditelným pomocníkem
Detektor kovů ve zdi využije každý pečlivý kutil. Při vrtání do zdi totiž můžete narazit na nějaký kabel a jeho poškozením si zadělat na pořádný problém. Chcete-li se těmto komplikacím vyhnout, pak si rozhodně pořiďte detektor kovů ve zdi, který vám všechny schované kabely odhalí.
?
Vybíráte detektor kovů? Zohledněte tyto parametry
Nejlepší detektor kovů vám nabídne automatickou kalibraci, díky které se sám nastaví. To zajistí to nejpřesnější měření. Zaměřte se rovněž na detekované materiály, hloubku detekce a její přesnost.
Jak použít detektor kovů ve zdi?
Detektor kovů ve zdi má velmi intuitivní ovládání. Přístroj zapněte, přiložte jej ke zdi a on už vám prozradí, co se ve vaší stěně skrývá. Všechny údaje, případně i vlastnosti jednotlivých materiálů, se vám zobrazí na displeji, kterým je detektor kovů ve zdi vybaven.
Hledáte levný detektor kovů? Bazar ukrývá použité, rozbalené i úplně nové zboží.
Detektor kovů je praktický, skladný a nenahraditelný. Jeho použití je navíc velmi snadné.
Detektor kouře a teplotní čidlo vás ochrání před požárem
Detektor kouře váš dům ohlídá před požárem. Může to dělat několika způsoby: buď detekuje kouř, nebo má čidlo reagující na stoupající teplotu, či dokonce na zápach spáleniny. Každý typ se hodí do jiného prostředí. Nemusíte se bát, že by se detektor kouře spustil při každé cigaretě. Správně seřízené čidlo takhle malý zdroj ignoruje.
V nabídce se můžete setkat i s detektory, které mají čidlo teploty i vlhkosti v jednom. Slouží spíše pro udržování pohodové a zdravé atmosféry vaší domácnosti.
Detektor plynu zamezí nebezpečným únikům
Jako detektor plynu lze označit různé typy přístrojů na měření CO, CO₂, zemního plynu a dalších sloučenin.
Detektor CO si pořiďte nejen ke kotli
Detektor CO je důležité zařízení nejen v domácnosti, ale i ve všech výrobních prostorách, kde může docházet k nedokonalému spalování. Právě při něm vzniká životu nebezpečný oxid uhelnatý, který není vidět ani cítit.
i
Detektor oxidu uhelnatého vám dodá jistotu
Zákon sice (na rozdíl od kouřového čidla) povinnost instalovat detektor oxidu uhelnatého v novostavbách nestanovuje, každý zkušený topenář vám jej ale doporučí. U pravidelně seřizovaného kotle sice únik CO příliš nehrozí, jistota je ale jistota.
Detektor CO₂ vám pomůže od ospalosti a bolestí hlavy
Detektor CO₂ je stále populárnější čidlo. Často se s ním setkáte v moderních kancelářích. Zaměstnavatelé jej pořizují hlavně proto, aby zvedli pracovní výkonnost. Problém s vydýchaným vzduchem, který vede k ospalosti, bolestem hlavy a dalším problémům, má ale i nejedna domácnost.
Pořídit si můžete i multifunkční čidlo, které například kontroluje únik plynu z průtokového ohřívače (karmy) a zároveň i hladinu oxidu uhelnatého.
Detektor vody zabrání vytopení bytu
Detektor vody vás zachrání od potopy. Umisťuje se pod pračku, myčku, topení nebo k oknům a světlíkům. Čidlo vlhkosti zas měří relativní vlhkost v pokoji. Ta by neměla přesáhnout optimální hladinu 60 %. Lze je napojit na ventilátor či vzduchotechniku, která v případě potřeby vyvětrá.
Detektor pohybu (venkovní i vnitřní) je nenahraditelným pomocníkem při zabezpečení majetku. Můžete jej totiž napojit na domovní alarm. Snímání pohybu zajišťují laserová nebo mikrovlnná čidla.
i
Nechcete vrtat? Vyzkoušejte pohybové čidlo na baterie
Pokud nechcete trávit mnoho času instalací, můžete zvolit pohybové čidlo na baterie. Existují však i řešení drátová nebo například na solární článek. Každé se zkrátka hodí jinam. Kupříkladu solární detektor pohybu se dá využívat na hlídání i osvětlování zahrady.
Jak funguje pohybové čidlo?
Pohybové čidlo může fungovat na několika odlišných principech. Nejběžnější je takzvané PIR čidlo (pasivní infračervené čidlo), vedle něj existují ještě čidla mikrovlnná a ultrazvuková.
PIR čidlo měří teplotu objektů ve svém zorném poli.
Mikrovlnné čidlo reaguje na změny v elektromagnetickém poli.
Ultrazvukové pohybové čidlo funguje podobně jako sonar.
Stropní čidla mají tu výhodu, že snímají pohyb v úhlu 360°. I zde se jedná o pohybové čidlo, které zapne připojené zařízení po narušení detekčního pole.
Kombinujte pohybové čidlo se světlem. Ušetříte za elektřinu
V některých místnostech se vyplatí propojit pohybové čidlo se světlem. Jde o ty prostory, kde netrávíte příliš mnoho času (například komora a spižírna) nebo kterými jen procházíte (předsíň, schodiště). Nebudete muset po tmě hledat vypínač, a navíc ušetříte za elektřinu.
i
Pohybové čidlo na světlo bude čekat na váš návrat domů
Pohybové čidlo na světlo se také zpravidla instaluje nad vchodové dveře a garáž. Automaticky vám posvítí, až se budete vracet domů a také pomůže odradit nezvané hosty.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.