Dětská sluchátka jsou nezbytná, pokud chcete ratolesti poskytnout dostatečně hlasitý a nerušený zvuk například při cestování a zároveň nechcete být sami rušeni. Musí splňovat určité parametry, aby byla pro děti bezpečná a také pohodlná. Přečtěte si o jejich vlastnostech víc a vyberte ta pravá.
Tápete v tom, jaká sluchátka pro děti vybrat? Máme pro vás několik doporučení, podle kterých určitě vyberete ta nejlepší. A proč vůbec sáhnout přímo po dětských sluchátkách?
Jsou vyrobena tak, aby šetřila dětský sluch. Hlasitost by měla být maximálně 85 dB.
Jsou také měkká a příjemná na nošení.
Hýří barvami a oblíbenými designy.
Mají vhodnou velikost na menší uši.
Sluchátka na uši
Sluchátka okolo uší
Sluchátka do uší – pecky
Dětská sluchátka přes hlavu, nebo do uší
Podle provedení existují dětská sluchátka přes hlavu, nebo do uší. Každý typ je jinak vhodný pro dětské uši, každý z nich jinak reguluje zvuk vycházející ze sluchátek i přicházející z okolí.
Sluchátka pro děti na uši
Se sluchátky pro děti na uši nesáhnete vedle. Jsou lehká, pohodlná, a dítě je tak vydrží mít na uších třeba i při dlouhé cestě autem. Může kolem nich ale pronikat hluk z okolí.
Dětská sluchátka okolo uší
Dětská sluchátka okolo uší lépe izolují od okolního hluku. To je výhodou při cestování, kdy nebude rušit hluk například jedoucího auta. Tím pádem nebude mít dítě potřebu zbytečně zvyšovat hlasitost a předejdete tím poškození sluchu. Navíc jsou pohodlná a netlačí.
i
Dětská sluchátka do uší – špunty a pecky
Dětská sluchátka do uší v podobě špuntů a pecek byste neměli volit u úplně malých dětí. Špatně v uších drží. Naproti tomu jsou menší, skladnější a nenápadnější. Také se více hodí při sportu. Pro starší děti tak můžou být dobrou volbou.
Konstrukce sluchátek pro děti
Sluchátka pro děti mohou mít různou konstrukci, která není na první pohled úplně patrná. I ta ale určuje, jak moc proniká zvuk z okolí do sluchátek a naopak ze sluchátek ven.
Otevřená sluchátka méně zkreslují reprodukovaný zvuk. Naproti tomu právě kvůli konstrukci prochází více zvuku do okolního prostředí a může zde rušit.
Uzavřená sluchátka chrání lépe před zvukem přicházejícím z okolí a nenechají ho proniknout ani ven. Nebudete tak rušeni, ani sami rušit nebudete.
Polouzavřená sluchátka jsou na pomezí předchozích dvou typů.
Zajímá vás, jaké mají dětská sluchátka recenze? Přečtěte si je.
Bluetooth sluchátka pro děti, nebo kabel?
Vybrat můžete bluetooth sluchátka pro děti, nebo klasická s kabelem. Každý typ má své výhody a nevýhody.
Drátová sluchátka pro děti pro lepší zvuk
Sluchátka, která připojíte k přístroji drátem, nabízí lepší zvuk. Dráty ale mohou překážet a být nepraktické, zejména v případě, že je kabel kratší jak 1 m (délka bývá od 0,8 do 1,5 m). Může být vedený jen do jednoho sluchátka, nebo do obou. Jednostranné je praktičtější, dráty se do sebe nezamotávají.
Některé modely sluchátek mají kabel, který lze ale vypojit. Bude s nimi díky tomu lepší manipulace a jednoduše je v případě potřeby rozmotáte.
Volný pohyb dovolí bezdrátová dětská sluchátka
Bezdrátová dětská sluchátka jsou vhodnější volbou, zejména pak u malých dětí. Kabel nebude překážet, děti se do něj nezamotají, nevytrhnou ho z přístroje, kabel se nevhodnou či častou manipulací nezlomí. Můžou mít ale horší kvalitu zvuku a musíte je čas od času nabít.
i
Výdrž baterie jako jeden z důležitých parametrů
Bezdrátová sluchátka je potřeba nabíjet. Ověřte si proto, že baterie vydrží dostatečně dlouho na všechny aktivity a výlety. Maximální výdrž může být až 30 hodin.
Technické vlastnosti sluchátek
Při výběru dětských sluchátek nezapomeňte přihlédnout také k jejich technickým vlastnostem, ať si děti zvuk pořádně užijí a šetříte také jejich sluch.
Frekvence
Frekvenční rozsah je jedním z parametrů při výběru. Čím je totiž vyšší, tím by měl být zvuk kvalitnější. Spodní hranice udává reprodukci basů, horních výšek. Pohybuje se od 6 do 42 000 Hz, ovšem lidské ucho vnímá frekvenci zhruba 20 až 20 000 Hz, vystačíte si tedy s takovým rozmezím.
Citlivost
Citlivost udává akustický výkon sluchátek. Čím je vyšší, tím hlasitěji umí sluchátka hrát a zároveň jsou energeticky nenáročnější. To je vhodné do kombinace s telefonem, tabletem nebo MP3.
Impedance
Impedance určuje elektrický odpor měničů ve sluchátkách. Dohromady s citlivostí má vliv na hlasitost a kvalitu hudby. Čím vyšší impedance, tím je zvuk lepší a tišší. Spotřebovává ale více energie.
Hodnota do 32 Ω je vhodná pro většinu přenosných zařízení.
33–300 Ω může některým přístrojům ještě stačit, další už budou potřebovat zesilovač.
Nad 300 Ω je zesilovač nezbytností.
Sluchátka pro děti nabízí i bazar. Najdete tam kousky za skvělé ceny.
Hlavně u herních sluchátek ocení děti mikrofon
Funkce, které dětská sluchátka povznesou
Dětská sluchátka můžou mít i další užitečné funkce, které zpříjemní malým uživatelům jejich používání.
Aktivní potlačení hluku (ANC) mají převážně bezdrátová sluchátka a funguje jednoduše. Stačí stisknout tlačítko a okolní rušivé zvuky zmizí. Funkci pak zase vypnete a víte, co se děje kolem vás.
Hlasový asistent vám dovolí ovládat hlasitost i přehrávat skladby přes aplikaci.
Prostorový zvuk 7.1 je skvělý, pokud bude sluchátka dítě používat ke sledování filmů. Zvuk v nich přichází z různých stran a dojem z něj je tak reálnější.
Sluchátka s ovládáním hlasitosti mají na těle kolečko, kterým můžete hlasitost regulovat.
Zabudovaný mikrofon nebude při komunikaci pomocí sluchátek nikde překážet. Mikrofon může být umístěný i na kabelu nebo být sklápěcí na jednom ze sluchátek.
Přijímání hovorů je funkce, která umožní telefonovat při propojení sluchátek a mobilního telefonu.
i
Něco navíc – dětská sluchátka pro kluky i holky
Vyberte si dětská sluchátka pro kluky i holky. Krom zajímavých barev a designů můžou být také podsvícená nebo mají vyměnitelné špunty. Další typy sluchátek přes hlavu jsou pro lepší ukládání a přenášení skládací.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.