Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

Ernst & Young: veřejné blockchainy předčí soukromé blockchainy

Krypto bleskovky

Aktualizováno

Krypto Bleskovky

Paul Brody, ředitel blockchainového inovačního programu v konzultantské společnosti Ernst & Young, v pondělí publikoval text, ve kterém vysvětluje postoj této společnosti k blockchainu:

„Nevěříme, že soukromé blockchainy budou využitelné nad rámec vysoce specifických případů a nestanou se z nich platformy pro digitální spolupráci napříč společnostmi. Tato úloha připadne veřejným blockchainům.“

Stejně jako v případě internetu (a intranetu), i v případě blockchainů tak bude vývoj favorizovat široce přístupnou platformu. Dle Brodyho je nicméně velikým rizikem fenomén častých forků – rozštěpení blockchainu na dvě větve, které následně obě přežívají a drobí síť uživatelů a infrastruktury.

Brody dále uvedl, že v budoucnu předpokládá tokenizaci reálných aktiv – nemovitostí, zlata, či drahokamů. Tento vývoj nicméně předpokládá, že podkladový blockchain se nebude neustále štěpit; a v případě štěpení bude zapotřebí nezávislých auditorských firem, které rozhodnou, který z nově vzniklých blockchainů je „ten pravý“. 

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB23