Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Ethereum pod drobnohledem regulátorů SEC, CFTC

Krypto bleskovky

Aktualizováno

Krypto Bleskovky

Americké regulatorní úřady Securities and Exchange Commission (SEC) a Commodity Futures Trading Commission (CFTC) se dle magazínu Wall Street Journal zabývají otázkou, zda považovat druhou největší kryptoměnu ether za investiční nástroj.

Platforma Ethereum, na které kryptoměna ether funguje, totiž v roce 2014 získala základní kapitál formou Initial Coin Offering (ICO), což je doposud neregulovaná prvotní nabídka kryptoměnových tokenů. Na platformě Ethereum navíc v posledních letech vznikají desítky dalších projektů ICOs. ICOs a s nimi i Ethereum si proto v poslední době získávají čím dál větší pozornost regulátorů, jelikož tyto aktivity údajně z regulatorního pohledu naplňují definici nabídky investičního nástroje.

Pokud by ether byl ze strany nejmocnějších amerických finančních regulátorů skutečně prohlášen za investiční nástroj, patrně by jej řada kryptoměnových burz delistovala z nabídky. Kryptoměnové burzy totiž z valné většiny nedisponují potřebnými licencemi k obchodování investičních nástrojů.

Na adresu bitcoinu se předseda SEC Jay Clayton nedávno vyjádřil v tom smyslu, že se o investiční nástroj nejedná a není v popředí zájmu regulátorů.

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB23