Eurocase ECO+90 ATX-500WA-14-90
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 500 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Active PFC, Thermal speed control, Power switch
Efficiency
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 4pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 3pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 140 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 85 mm (8.5 cm)
Depth 170 mm (17 cm)