Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

Formule 1 Maďarsko 2017 (VŠE CO VÍME, RADY A TIPY)

Skalní fanoušci formule 1 mají v diářích na rok 2017 dvacet vykřičníků a my máme spoustu tipů pro všechny, kteří se nejvíc těší na 30.7. Na konci července čeká seriál F1 zastávka v Maďarsku a řada z vás se chystá závody na Hungaroringu sledovat osobně. Zajímá vás podrobný program, jak se vybavit na cestu, na co si dát naopak pozor a jaké vstupenky koupit? Přinášíme vám veškeré informace o Velké ceně Maďarska 2017, a to přehledně a na jednom místě!

Článek o cestě na F1 v Maďarsku - vše, co potřebujete vědět

Vstupenky na F1 v Hungaroringu kupujte s předstihem

Zajistit si vstup na okruh v Hungaroring se vyplatí co nejdřív. Z široké nabídky vstupenek a VIP Passů si vyberete na stránkách Gpticketshop. Tam koupíte lístek jak na samotný nedělní závod, tak víkendovou vstupenku na tréninky a doprovodné závody, které začínají už 28.7. Potěší vstup zdarma pro děti do 13 let včetně. I dítě ale musí mít platnou vstupenku za 0 €, dětské vstupenky se dají pořídit jen k lístkům pro dospělé, k jednomu kusu maximálně 3.

Vstupenky na Velkou cenu Maďarska 2017Všechny dnyNeděle
Super Gold€ 450€ 405
Gold 1€ 345€ 295
Gold 2€ 295€ 265
Gold 3€ 295€ 265
Gold 4€ 345€ 295
Silver 2Vyprodáno€ 175
Silver 3€ 195€ 175
General Admission (vstup na travnaté plochy)€ 90€ 80
3 Corner Super Gold (každý den jiná tribuna)€ 450-
3 Corner Gold (každý den jiná tribuna)€ 320-
3 Corner Silver 3 (každý den jiná tribuna)€ 175-

Ceny vstupenek na formule a zkušenosti fanoušků radí vyrazit na víc dní. Na nedělních vstupenkách ušetříte, nejsou ale levnější nijak výrazně. V pátek a v sobotu si navíc užijete závodní okruh s menšími davy lidí. Ceny ubytování nejsou v Maďarsku nijak dramatické, a to ani v době, kdy se jede Velká cena. 

Jaké vstupenky na formule v Budapešti koupit?

Plánek Hungaroringu vám napoví, kde budete sedět či stát. Pokud si chcete užít závody pod střechou, nezbývá než koupit nejdražší Super Gold vstupenku, samozřejmě s výhledem na to nejdůležitější – boxy, start i cíl závodu. Stejně dobrý výhled, ale bez střechy na hlavou dostanete se vstupenkami Gold, nebo Silver 2 a 3. Po vstupenkách 3 Corner byste měli sáhnout, pokud chcete každý den okusit jinou tribunu. Vstupenky General Admission vás pustí na travnaté plochy, kde je trocha nepohodlí vykoupena cenou a volností.

Plánek tribun u okruhu Hungaroring

Jak se vybavit na cestu a závodní okruh formule 1

Před cestou do Maďarska si nezapomeňte zabalit několik nezbytností. Na okruhu F1 na vás bude čekat horké letní počasí, počítat se ale musí i s nepříznivou předpovědí a deštěm. V žádném případě nezapomeňte na špunty do uší nebo jinou ochranu sluchu. Na závodiště se sice jezdí za zvukem motorů, ale ne ohluchnout - a formule jsou opravdu hlasité. Máme pro vás krátký seznam toho nejdůležitějšího.

Přibalte i zásobu jídla a pití. Stánky s občerstvením přímo na okruhu v Hungaroring nejsou z levného kraje. Potraviny ale můžete nakoupit přímo v Budapešti nebo Mogyoródu, Maďarsko je cenově přívětivá země. Pokud se chystáte sledovat formule z travnaté plochy (vstupenky General Admission), bude se vám hodit rozkládací stolička nebo karimatka či deka na pohodlné sezení. K drobnější úpravě místa přijde vhod i lopatka.

Letní den na závodišti

Cesta autem na Hungaroring a F1 2017

Velká cena Maďarska 2017 se jede na okruhu u města Mogyoród, kousek od Budapešti. Prakticky odkudkoli je nejlepší zvolit cestu přes Brno, odtud trvá cesta asi tři a půl hodiny. Cesta vede po dálnici D2 přes Bratislavu, před maďarským Mosonmagyaróvárem se napojíte na dálnici M1 do Budapešti. V hlavním městě Maďarska se na posledních 10 km necháte navést na dálnici M3 a sjedete z ní před městem Mogyoród.

Jinou cestu mohou zvolit fanoušci formulí z Jižních Čech. Po silnici E4 dojedete do Vídně, odtud vede do Maďarska dálnice A6, která navazuje na výše zmíněnou M1. Jižní cesta je delší, z Českých Budějovic počítejte orientačně přes pět hodin jízdy. Nejen při průjezdu Vídní a Budapeští se určitě vyplatí spolehnout se na kvalitní navigaci. Program pro majitele víkendových vstupenek na formule 1 začíná už 27.7., na 17:00 je plánován oblíbený PIT WALK. Vyražte tedy v dostatečném předstihu.

Pestrý a poutavý program závodů

Dálniční známky na Slovensku a Maďarsku

Nezapomeňte si zajistit hladký průjezd bez starostí a pokut. Na Slovenku i Maďarsku fungují dálniční e-známky, obě země nabízí známku na 10 dní. Pro vozidla do 3,5 t pořídíte slovenskú známku za 10 €, maďarskou za 2 975 forintů, asi 260 Kč. Rakouskou známku na 10 dní koupíte za 8,9 € u benzínových pump nebo ve směnárnách.

Důležité informace pro jízdu Maďarskem

V Maďarsku se potížím cestou na závody F1 2017 vyhnete jednoduše, pravidla nejsou složitá. Mimo města je povinné svícení, alkohol za volantem je zakázán – do 0,8 ‰ se řízení pod vlivem řeší pokutou. Důležité je dát pozor na povinnou výbavu, zkontrolujte ji a vyhněte se zbytečným problémům. Při silniční kontrole vám můžou zkontrolovat i vzorek pneumatik a minimální hloubku 1,6 mm.

Povinná výbava vozidla:

Maximální rychlost v MaďarskuDálniceMimo městoMěsto
Auto130 km/h90 km/h (110 km/h rychlostní silnice)50 km/h
Auto s přívěsem80 km/h70 km/h50 km/h

Pro případ komplikací si zapište nejdůležitější čísla. Případnou nehodu musíte ihned nahlásit policii kvůli potvrzení potřebnému při opuštění Maďarska. Pojišťovně pak všechno hlaste nejpozději do 30 dnů. Zvažte i sjednání cestovního pojištění, za pár desítek korun si ušetříte spoustu starostí.

PolicieAmbulanceHasiči
107104105 / 112

Parkování u okruhu F1 v Hungaroring

Zaparkovat můžete na několika parkovištích u okruhu zdarma. Pokud chcete jistotu místa, můžete investovat do stání na VIP parkovišti. Cena za každý jeden den parkování je 25 €, k místu navíc získáte možnost přijet na závodiště pohodlnější VIP cestou. I v tomto případě doporučujeme s rezervací neotálet. VIP parkování zdarma dostanete, pokud pořídíte 4 Super Gold vstupenky.

Pohled na závodiště

Na závodní okruh a do Maďarska bez auta

Bydlet a parkovat můžete i přímo v Budapešti. Na nedaleký závodní okruh se dostanete speciálním autobusem, kterým bývá pro držitele vstupenek zdarma, i vlakem. Počítá se i s častým využíváním taxi služeb. Pokud vás Velká cena láká, ale chcete auto nechat doma, slušné spojení s hlavním městem Maďarska nabízí vlaky EC se zastávkami v Praze, Kolíně, Pardubicích, Brně a Břeclavi.

Tipy na zážitky a výlety v Maďarsku, Hungaroringu a okolí

Nechcete strávit na okruhu celý víkend a rádi byste spojili cestu s dalšími zážitky mimo F1 Hungaroring 2017? Letní Maďarsko nabízí i jiné vyžití, než závody formule 1. Mezi prvními je třeba zmínit Budapešť. Hlavní a historické město bývá plné festivalů, vyhlášené je lázněmi a gastronomií. Cokoli z toho si nejlíp užijete s Budapešťskou kartou, se kterou můžete využívat MHD, získáte mnoho slev i výhod a některé prohlídky či vstupy zdarma. Kartu koupíte v muzeích nebo ve stanicích metra.

Noční budapešť

Ve městě si přijdou na své milovníci památek, zkuste například výlet lanovkou na Budínský hrad nebo si prohlédněte úchvatnou budovu parlamentu či monumentální Baziliku svatého Štěpána. Přímo rájem na zemi je pak Budapešť pro odpočinek a relaxaci. Z celé spousty lázeňských domů a koupališť si jistě hravě vyberete.

Termální lázně v Budapešti

Zajímavou zastávkou bude samozřejmě Bratislava či Vídeň. Cesta od hranic se Slovenskem či Rakouskem ale rozhodně taky stojí za to. Sjet z cesty se vyplatí v okolí měst Mosonmagyaróvár, Gyor nebo Tatabánya, kde láká k turistickým výletům a návštěvě mnoho hradů, zámků nebo jeskyní. Velká cena tak nemusí být vaším jediným cílem.

Užitečné rady, tipy a postřehy nejenom na závodní okruh formule 1 pro rok 2017

  • V Maďarsku se platí forinty, kurz se pohybuje okolo 8,8 HUF/CZK. Na závodním okruhu je možné platit eurem.
  • Ubytovat se můžete v hotelích, kempech nebo pomocí služby Airbnb. Ceny jsou srovnatelné i nižší než v ČR, Maďarsko nepatří mezi drahé země.
  • Zajímavým zážitkem můžou být vyhlídkové lety nad Hungaroringem, které nabízí pořadatelé závodů.
  • Mimo neděli je na závodišti méně fanoušků, někteří návštěvníci dávají přednost tréninkům a doprovodným závodům prvních dvou dní před samotným vrcholem programu.
  • Kvůli hluku není vhodné brát na okruh děti do pěti let. Hodně malé děti nemusí pořadatelé do areálu vůbec pustit.
  • Domácí mazlíčky je lepší nechat doma. Vzít je nesmíte do areálu ani na žádné z parkovišť.

Mohlo by vás při cestě na formule 1 zajímat

P-DC1-WEB12