Fortron FSP1200-50AAG
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 1,200 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Detachable cables, Active PFC, Power switch
Efficiency
Certification 80 PLUS Gold
Connectors
Connectors ATX 24pin
Cooling system
Fan size 140 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 190 mm (19 cm)
Depth 86 mm (8.6 cm)