Functional Beverages
Functional Beverages – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 191
Yuzu Maracuja 1000 g
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - - 399 Kč/1 l
PRAGER'S Kombucha Original 12 × 0,33 l
699,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - tea broth (water, green tea), sugar, carbon dioxide, kombucha culture, probiotic culture of Bacillus coagulans BCI5 (min. 10 miles. /100 ml), alcohol content <0,5 % v 1...
PRAGER'S Kombucha Black Edition 12 × 0,33 l
695,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - premium fermented drink containing probiotic cultures of Bacillus coagulans, made from black tea, contains at least 10 million probiotics per 100 ml, 12 × 0,33 l pack in a...
VIGO Kombucha Mango + passion fruit Organic 330 ml
Great price
from
55,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - fermented tea with mango and passion fruit flavour, slightly sparkling, BIO, vegan, glass 330 ml - from 209 Kč/1 l
Yuzu Ginger, 550 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup Ginger by yuzu 550 g - 453 Kč/1 l
Ovonex Kombucha 10 × 400 ml
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - unflavoured, in powder form
Jax Coco 100% coconut water 330 ml can
from
54,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - 100% coconut water without added sugar, low in calories, natural electrolytes, vegan, 330 ml can
Yuzu Hallabong 550 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - 453 Kč/1 l
CANS Iced tea peach
40,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Iced Tea - thoroughly infused black tea with peach flavour and fine bubbles, pasteurized, volume 330 ml - 121 Kč/1 l
Yuzu Grep 550 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - suitable for hot drinks or healthy lemonade, for making mixed alcoholic and non-alcoholic drinks or for spreading on pancakes, exotic aroma and taste, weight 550 g -...
CANS with mango flavour
32,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flavoured Water - 97 Kč/1 l
PRAGER'S Kombucha Roibos 12 × 0,33 l
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - functional fermented carbonated beverage, the main ingredient is the leachate from high quality loose-leaf teas, rich in antioxidants, 12 × 0,33l - 50 Kč/pcs -...
Samurai Shot Sweet Flower soft drink 0,5l
499,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Energy Drink , volume: 0,5 l, non-returnable glass - 998 Kč/1 l
VIGO Kombucha Rose BIO 330 ml
Great price
from
55,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - fermented tea with rose flavour, slightly sparkling, organic, vegan, glass 330 ml - from 209 Kč/1 l
VIGO Kombucha Acerola and ginger BIO 330 ml
Great price
from
55,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - fermented tea with acerola and ginger flavour, slightly sparkling, BIO, vegan, glass 330 ml - from 209 Kč/1 l
PRAGER'S Kombucha Yerba Mate 12 × 0,33 l
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - tea extract (water and yerba mate), sugar, carbon dioxide, kombucha culture, probiotic culture Bacillus coagulans BCI5 (min. 10 million in 100 ml), alcohol content: <0,5 %...
PRAGER'S Kombucha Matcha 12 × 0,33 l
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - functional fermented carbonated beverage, the main ingredient is the leachate from high quality loose-leaf teas, rich in antioxidants, 12 × 0,33l - 50 Kč/pcs -...
VIGO Kombucha Turmeric + ginger BIO 330 ml
Great price
from
55,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - fermented tea with turmeric and ginger flavour, slightly sparkling, BIO, vegan, glass 330 ml - from 209 Kč/1 l
Jax Coco 100% coconut water 4 x 330 ml can
199,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - 100% coconut water without added sugar, low in calories, natural electrolytes, vegan, can 4×330 ml - 50 Kč/pcs
Samurai Shot Matcha Booster soft drink 0,5l
499,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Energy Drink , volume: 0,5 l, non-returnable glass - 998 Kč/1 l
Samurai Shot Gingerhead non-alcoholic 0.5 l
499,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Energy Drink , energy value per 100g: 81,21 kcal - 998 Kč/1 l
Samurai Shot Geisha Velvet soft drink 0,75l 0%
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Energy Drink , volume: 0,75 l, non-returnable glass - 399 Kč/1 l
CANS Peach Iced Tea, 8 x 330ml
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Iced Tea - sparkling non-alcoholic flavoured drink with black tea extract and peach flavour, 8× 330ml - 967 Kč/1 l
Samurai Shot Pure Dark soft drink 0,5l
499,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Energy Drink , volume: 0,5 l, non-returnable glass - 998 Kč/1 l
In the category Functional Beverages on Alza.cz, we currently have a total of 191 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Funkčné nápoje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Egészséges italok