Obnovit stránku

Adventura The Red Lantern nás pošle se psím spřežením na Aljašku (OZNÁMENÍ)

Aktualizováno

PAX East 2020 je velkou akcí, které se herní média aktivně věnují. Prostor na ní však nedostávají jen velkolepé projekty typu Doom Eternal či Baldur's Gate III. Místo je na ní také pro tvůrce malých her, jež často na takovýchto prezentacích svá díla poprvé představují světu. Mezi bezpočtem již známých kousků se objevila také adventura The Red Lantern od studia Timberline. O čem přesně tento kousek bude, si můžete počíst v našem oznámení.

The Red Lantern; screenshot: spřežení

• Žánr: Adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Timberline Studio • Vydavatel: Timberline Studio • Platformy a Datum vydání: PC, Xbox One, Switch (2020?) Homepage • Čeština: Ne


Příroda bude v The Red Lantern nádherná a nesmlouvavá

• Oznámení: 4. 3. 2020 • Autor: Ondřej Zeman

The Red Lantern je fakticky první hrou nezávislého studia Timberline, jehož členové za sebou moc velkých herních projektů nemají. Víceméně se jedná o partu šesti nadšených lidí, kteří se jednoho krásného dne rozhodli dělat videohry, což se v poslední době stává až překvapivě často. Příběh jejich díla se má odehrávat na Aljašce. V jeho rámci se ujmeme nadějné mladé dívky, která si vzala do hlavy, že se vypraví se psím spřežením vstříc dobrodružství v nehostinné přírodě, stavějící jí do cesty neustále nějaká nepříjemná překvapení. Celek na první pohled hodně připomíná survival adventuru The Long Dark, která však už od začátku pracovala s myšlenkou objevování otevřeného světa, jenž byl svými původními obyvateli zcela opuštěn.

The Red Lantern Reveal

Hlavní hrdinkou The Red Lantern bude odvážná slečna, která se sama vydá se smečkou psů do divočiny.

V The Red Lantern se minimálně podle krátkého traileru můžeme těšit na odlišný koncept prezentace příběhu. Přestože se opět vydáme do nehostinného, avšak nádherného prostředí, tentokrát bude vyprávění děje o něco lineárnější. Namísto člověka s nepříliš jasným cílem však tentokrát dostaneme postavu, která má víceméně jasno v tom, kam se chce přesně dostat. Navíc jí bude dána k dispozici smečka psů, s nimiž bude na svém psím spřežení putovat sněhem zavátou krajinou, nabízející jí nádherné scenérie. Teoreticky může průběh její výpravy narušit cokoliv, vyloženě zabít jí však mohou jen volby, které v průběhu své poutě učiní. Aktuálně není jasné kdy přesně The Red Lantern vyjde. Dorazit by však mělo dle webu Gamesradar na PC, Nintendo Switch a Xbox One.

• Zdroje: GamesRadar+, Gamasutra

i Mohlo by vás zajímat

Kdy přesně The Red Lantern dorazí, není v tuto chvíli známo, titul však očekáváme na PC, Xbox One a Switch.

P-DC1-WEB12