Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms je staromilské ARPG plné zajímavých nápadů (OZNÁMENÍ)

• Autor: Ondřej Zeman

Jak ukázaly prodeje Pillars of Eternity II: Deadfire, staromilská RPG nejsou úplně něčím, do čeho by se komunita hrnula. Pár výjimkám se však podařilo uspět, což nakoplo vývojáře z Gamera Interactive, kteří se rozhodli pustit do práce na svém projektu Alaloth – Champions of The Four Kingdoms, který svým vzezřením nápadně připomíná některé kultovní zástupce klasického RPG žánru, ale vydává se o něco akčnější cestou. Jaké o něm máme aktuálně informace, vám poví následující řádky.

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms; screenshot: město
Alza Magazín

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms (hra)

RPG Alaloth – Champions of The Four Kingdoms vyvíjí studio Gamera Interactive a vydává společnost All in! Games. Hra vychází na konci roku 2020 na PC a Xbox One bez české lokalizace. Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage

Jedním z hlavních tahounů Alaloth – Champions of The Four Kingdoms má být příběh, na kterém pracuje také Chris Avellone

Děj Alaloth – Champions of The Four Kingdoms se má odehrávat v temném univerzu Alaloth, při jehož tvorbě se tvůrci inspirovali raným středověkem, který byl podle nich nejtemnější částí dané historické etapy. Příběh tohoto díla má být zaměřen na velkolepé činy udatných hrdinů a zvrácené akce zlo vyznávajících padouchů, nebojících se pro svou věc obětovat klidně život. Na základních kamenech vyprávění Alaloth – Champions of The Four Kingdoms se má podílet Chris Avellone, kterého si lze spojit s perfektním RPG Pathfinder: Kingmaker, Fallout 2, nebo Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, což z něj dělá jednu z nejvíce zaměstnaných osobností, u níž je však jasné, že linka, kterou stvoří, bude stát za to.

Alaloth - Champions of The Four Kingdoms | Official Gameplay Commentary | (PC, Xbox)

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms nemá patřit mezi přístupná RPG, díky čemuž si jeho hraní užijí především herní veteráni.

Na cestu za dobrodružstvím se v Alaloth – Champions of The Four Kingdoms půjde vydat pod vlajkou jednoho ze čtyř herních království, čímž si fakticky určíte rasu. Nabídnuti vám tu mají být skřeti, lidé, trpaslíci a elfové. Každá rasa má podle vývojářů disponovat unikátními benefity. Chybět tu samozřejmě nebude ani výběr minulosti, morálních zásad, nebo božstva, které vaše postava vyznává. Velmi zásadním prvkem při formování hrdiny má být volba preferované zbraně. Soubojový systém totiž funguje na trošku odlišných principech než v jiných takto laděných hrách. Prakticky by se dalo říct, že má blíže ke konceptu užívanému sérií Dark Souls či některými ARPG, která však působí dynamičtěji než Alaloth – Champions of The Four Kingdoms.

Při šarvátkách díky tomuto soubojovému systému budete muset pracovat se svou výdrží, jež se v průběhu pomalu vyčerpává. Takže každý úder, či vyčarování kouzla bude nutné pečlivě zvážit. Přítomné v Alaloth – Champions of The Four Kingdoms však budou také úskoky a krytí, s jejichž pomocí ho vývojáři chtějí odlišit od dynamičtější konkurence, která většinou disponuje jen prvním zmíněným. Dalším výrazným trumfem tohoto dílka mají být vedle soubojového systému a příběhu také vedlejší úkoly, na kterých se taktéž podílí již zmíněný Chris Avellone, díky čemuž by se mohlo jednat o obstojné kousky. Komplet vám navíc po dohrání nabídne další průchod s novými herními režimy. Alaloth – Champions of The Four Kingdoms by měl dorazit na PC a Xbox One na konci letošního roku.

• Zdroje: Tisková zpráva

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

WEB8