Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Black Book – Slovanské mýty ožívají v netradičním RPG (NOVINKA)

• Autor: Jakub Němec

Zájem o mytologii střední a východní Evropy raketově vzrostl po vydání titulu Witcher 3: Wild Hunt od studia CD Projekt RED. V současnosti se slovanské pohádky a pověsti opět dostaly do kurzu díky seriálovému Zaklínači od Netflixu, takže se nemůžeme divit, že se na vlně popularity polednic, baby Jagy a dalších fantaskních postav chtějí svést další tvůrci. A tak se k nám dostává projekt Black Book od studia Morteshka.

Black Book; wallpaper: cover
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Kartami proti příšerám

Slovanská mytologie vděčí za svou současnou popularitu opusu Andrzeje Sapkowského s názvem Zaklínač, do jehož virtuálního zpracování se pustilo polské studio CD Projekt RED a následně streamovací služba Netflix, která chystá již druhou sérii Geraltových dobrodružství. Sapkowski ovšem nevyčerpal studnici příběhu našich předků až na dno, díky čemuž zůstalo dost pohádek a pověstí ke zpracování ostatním tvůrcům. Mezi jinými se objevilo ruské studio Morteshka, které začalo vyvíjet zajímavě vypadající mix RPG, adventurních prvků a deckbuildingových mechanik s názvem Black Book.

Black Book – Announcement Trailer

Titul Black Book dokáže zaujmout hráče hned několika vnady – netradiční příběhové prostředí, audiovizuální zpracování a skloubení různých mechanik do jednoho balíčku.

Příběh, v němž se hlavní hrdinka Vasilisa postaví proti svému osudu, nás zavede do oblasti ruského Permu v 19. století. Sličná dívka touží po klidném životě v manželství, čímž vzdoruje faktu, že jí bylo předurčeno stát se čarodějkou. Svým odmítavým postojem probudí temné síly tyranizující širé okolí, jež zasáhnou také do jejího života, což jí donutí vydat se na pouť za bájnou Černou knihou zabezpečenou sedmi pečetěmi, která by měla umožnit splnit jakékoliv přání. Vedle hlavní kampaně budeme mít příležitost plnit řadu vedlejších misí, jež nám umožní nahlédnout do tradičního ruského folklóru, což by nemuselo být vůbec špatné.

Tvůrci ze studia Morteshka ovšem nezaujmou pouze netradičním příběhovým materiálem, ale také herními mechanikami a grafickým ztvárněním. Odyseu Vasilisy by měla tvořit základní kostra z RPG prvků, na něž se nabalí adventurní řešení hádanek (podle všeho klasickým point & click způsobem) a souboje řešené pomocí karetního balíčku, který si budeme sami upravovat podle toho, k jakým kartám se během svého putování dostaneme. Netradiční koncept navíc podtrhuje zajímavě zvolený vizuál navozující až snovou atmosféru, podobně jako adventura Sea of Solitude. O hře Black Book zatím nemáme více informací, ale měla by vyjít v průběhu tohoto roku na PC, PS4, Xbox One a Switch.

Black Book; screenshot: Vasilisa Black Book; screenshot: vlk Black Book; screenshot: kostel
Vasilisa během svého putování potká řadu nepřátel ze slovanských bájí a narazí na řadu zajímavých míst, které na vás dýchnou tajemnou atmosférou.

• Zdroje: mooseman.ru/blackbook.html

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB17