Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Deep Rock Galactic vystupuje z předběžného přístupu a hlásí hotovo (OZNÁMENÍ)

• Autor: Jakub Němec

Už jste slyšeli o Deep Rock Galactic? Možná jste tedy zaznamenali jednu z nejúspěšnějších her v předběžném přístupu, která za více než dva roky prodala přes milion kopií a drží si na Steamu velmi dobré uživatelské hodnocení nad 95 %. Právě tento hybrid mezi střílečkou, těžební arkádou a prostorovým puzzlem se chystá na svůj ostrý start, protože tvůrci z Ghost Ship Games hlásí hotovo. Pokud se chcete o nápaditém projektu dozvědět více, čtěte následující řádky.

Deep Rock Galactic; screenshot: cover
Alza Magazín

Deep Rock Galactic (hra)

Těžařské FPS Deep Rock Galactic vyvíjí studio Ghost Ship Games a vydává společnost Coffee Stain Publishing. Titul vychází 13. 5. 2020 na PC a Xbox One, na PC s komunitním českým překladem. Hra obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze

Deep Rock Galactic vystupuje z předběžného přístupu – Obsah článku

  1. Vesmírný trpaslík nemá na růžích ustláno
  2. Ve čtyřech se to lépe táhne
  3. Dvouleté zrání přináší ovoce

Vesmírný trpaslík nemá na růžích ustláno

Jedno ze základních fantasy klišé tvrdí, že trpaslíci jsou mimo zarputilých válečníků také vášnivými horníky, kteří při pohledu na skálu přemýšlejí, zda vzít do ruky krumpáč nebo dynamit (záleží na univerzu). Jenže co dělat, když rodná planeta je rozkopaná na padrť? Vousatí kopáči se nechají najmout vesmírnou společností Deep Rock Galactic těžící nerosty v širém vesmíru, aby prokázali své báňské kvality všem pochybovačům. Jenže na planetách nejsou sami a svým drancováním nerostných surovin dráždí místní, vetřelcům příbuzné obyvatele, kteří si chtějí pochutnat na jejich hornickou prací zocelené svalovině.

Deep Rock Galactic - Official GSG Narrated Trailer

Nejnovější trailer Deep Rock Galactic vás komplexně provede univerzem, v němž se trpaslíci bez bázně a hany ženou za každým kouskem vzácných rud.

Deep Rock Galactic kombinuje žánry frenetické střílečky založené na likvidaci šmejdu z vesmíru, mávání krumpáčem za účelem těžby vzácných nerostů a rud a prokopávání se do jeskynních komplexů při tvorbě vlastních cest, které jsou ve vší podstatě prostorovými puzzly s nekonečnými možnostmi řešení. Nejvíce si hraní užijete v partě až čtyř lidí, v nichž můžete naplno využít potenciál kvarteta zcela odlišných povolání, jejichž kombinování mnohdy poskytne zcela unikátní průběh procedurálně generované mise. Svého favorita si bude moci najít opravdu každý.

Ve čtyřech se to lépe táhne

Své bratry v těžbě a zbrani kryje Gunner, jehož útočné pojetí ocení především fanoušci FPS, kteří se vyřádí s rotačním kulometem porcujícím s vysokou kadencí kyselinu prskající vetřelcoidy. Navíc má v záloze štít, jímž může po omezený čas chránit své druhy. Tento kolosální, ale pomalý trpaslík je přesným opakem pohyblivého Scouta, v jehož výbavě najdeme dálkové světlice prosvětlující temné podzemní komplexy, mrazící granáty, samopal a především frajerskou brokovnici, s níž vyřeší každý hladem posedlý problém.

Deep Rock Galactic; gameplay: horníci Deep Rock Galactic; gameplay: těžba Deep Rock Galactic; gameplay: les
Během práce pro společnost Deep Rock Galactic poznáte hromadu nových trpaslíků, naplníte rance vesmírným zlatem a navštívíte kouzelná místa. A nakonec vše zapijete s přáteli korbelem piva v kantýně na základně.

V partě byste také mohli mít Engineera budujícího střílny redukující nebezpečí přepadů ze zálohy, ale také vlastnícího nástroj (Platform Gun) na tvorbu plošin kdekoliv na zdech. Díky němu se tak kolegové snadno dostanou k těžko přístupným nalezištím surovin. O detailu, že s jeho další zbraní, granátometem, si užijete spoustu legrace, se snad nemusím ani rozepisovat. Stále nám ovšem chybí trpaslík, který by se specializoval na těžbu samotnou, ale nebojte, tvůrci z Ghost Ship Games na něj nezapomněli. Tzv. Driller disponuje titanovými vrtáky přímo na rukou, prohrabe se každou stěnou v řádu vteřin, takže o jeho hornických schopnostech není třeba pochybovat. V adrenalinových chvilkách vezme do rukou plamenomet, díky němuž okamžitě rozpoutá ohnivé inferno v řadách nepřátel.

Dvouleté zrání přináší ovoce

Během více než dvou let v předběžném přístupu se autorům ve spolupráci s činnou komunitou podařilo namíchat lákavý 3D mix (Danger, Darkness, Dwarves), který by vám mohl padnout do noty, ať už jste fanouškem vesmírných stříleček, rádi držíte v ruce virtuální krumpáč, libujete si v řešení prostorových puzzlů nebo si užíváte boj o přežití v kooperaci s přáteli. Deep Rock Galactic také nabízí dostatek obsahu také solitérům, kteří by mohli podlehnout až survival atmosféře při utíkání před hordami vetřelcích brouků.

Deep Rock Galactic; gameplay: banda
Hladoví brouci se na vás budou řítit ve vlnách, na něž se naštěstí můžete dostatečně včas připravit a najít si vhodnou pozici ke střetu.

Musí se nechat, že od roku 2016, kdy začal vývoj Deep Rock Galactic, ušel tento projekt dánského studia Ghost Ship Games obrovský kus cesty. Nyní se může pyšnit komplexním vývojem postav (jak z pohledu lepších schopností, tak ze strany vizáže hrdinů) a procedurálně generovanými komplexy, díky nimž nikdy nenarazíte na stejnou výzvu. Navíc se vším můžete prokopat, popř. vše rozbít, takže záleží jen na vámi zvoleném postupu (tento princip mi hodně připomíná české Miner Wars 2081). Jestli se toužíte vydat s kolegy trpaslíky na dobrodružství pod hlavičkou těžařské společnosti Deep Rock Galactic, od 13. května máte příležitost na PC a Xbox One.

• Zdroje: tisková zpráva

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB27