Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Epic Games se chtějí zařadit mezi velké vydavatele kontraktem se třemi vývojářskými týmy (NOVINKA)

• Autor: Ondřej Zeman

Když vývojářská společnost Remedy Entertainment dnes ráno přišla s tím, že se jí podařilo podepsat smlouvu na dva nové projekty s velkým vydavatelem, většina lidí se ptala primárně na to, o jaké tituly by se mohlo jednat. Jen málokdo však přemýšlel skutečně nad tím, jaký velký hráč by mohl nabídnout týmu stojícímu třeba za akcí Control nabídku, která se neodmítá. Nyní už víme, že to byla společnost Epic Games, která bude nyní fungovat i jako multiplatformový vydavatel pod značkou Epic Games Publishing. Koho ještě zlákala, najdete v novince.

Epic Games; screenshot: logo

Na nabídku Epic Games kývli tvůrci The Last Guardian, Limba a vydařeného Controlu

Společností s kapitálem umožňujícím výrobu většího počtu her v současnosti není mnoho. Vývojářská studia se proto často uchylují pod křídla vydavatele, který jim zajistí finanční prostředky, za což mu po vydání svého díla dají určité procento ze zisku jimi vytvořeného projektu. Doposud Epic Games patřilo primárně mezi společnosti, jež se věnovaly hlavně prodeji a produkci svých vlastních dílek, nyní však chce expandovat do vydavatelské sféry. Uzavřela totiž smlouvu se třemi týmy, jejichž předchozí výtvory patří mezi nezapomenutelné tituly. Řeč je o gen DESIGN stojícím za titulem The Last Guardian, Playdead známém díky adventurce Limbo a samozřejmě také už zmíněném Remedy Entertainment, které si lze spojit se sérií Max Payne či Control, který patřil mezi nejvýraznější díla minulého roku.

Epic Games Publishing | Announce

Na začátek své vydavatelské cesty si Epic Games vybrali skutečná esa.

Pokud přemýšlíte nad tím, proč se tato studia rozhodla uzavřít partnerství s Epic Games Publishing, odpověď je až překvapivě prostá. Podmínky, které jim Epic Games nabídlo, jsou velmi štědré. Prim má samozřejmě hrát úplná svoboda, která vývojářům zajistí, že jejich tvůrčí mysl nebude nikterak limitována. Jimi vytvořená značka navíc zůstane majetkem studia, takže se nebude opakovat třeba situace okolo společnosti Frogwares, jež kvůli politice Focus Home Interactive nemohla pracovat s většinou svých IP. Vývoj zcela uhradí Epic, stejně tak zaplatí marketing, testování či případné lokalizace, což by teoreticky mohlo znamenat, že se časem dočkáme více her v naší mateřštině. Následný profit bude rozdělen mezi vydavatele a tvůrce přinejmenším v poměru 50/50.

Počáteční trojlístek společností, jež začaly s Epic Games spolupracovat na vývoji svých her vypadá neskutečně dobře. Seznam by však neměl touto trojicí skončit. Podle vypuštěné zprávy od Epic se však rozšíření škály studií, detailů o spolupráci a samozřejmě nových her dočkáme až v následujících měsících.

• Zdroje: epicgames.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB24